Jak si vybrat módní a pohodlné boty do práce?

foto

Aby se každý z nás cítil ve své roli sebejistě, potřebuje správný šatník. Základem tohoto šatníku jsou samozřejmě boty - elegantní, módní a odpovídající našemu stylu. I když však mají všechny tyto vlastnosti, nepřinesou očekávaný efekt, pokud se v nich nebudeme cítit pohodlně. Jak si vybrat módní a pohodlné boty do práce?

Fotogalerie

Co, kde, kdy?

Jedním z nejdůležitějších požadavků při výběru obuvi pro váš stylizace je samozřejmě situace nebo druh schůzky. Čím formálnější je vaše práce, tím více jsou nutné vysoké podpatky s velmi elegantním střihem. Toto pravidlo platí i obráceně. Pokud není dress code na vašem pracovišti příliš přísný, neodchylujte se od teamu. Vysoké podpatky nejsou podmínkou? Zvolte něco pohodlného, jako jsou mokasíny, lodičky nebo dokonce kecky! Forma práce by měla určovat naše trendy v oblékání. Oblečení odpovídající situaci a prostředí, ve kterém se nacházíte, je nejen vhodné, ale také velmi elegantní a stylové. Ať už potřebujete jakýkoli styl obuvi, módní návrhy najdete na adrese: cheels.cz

Pro koho lodičky?

Někteří z nás je milují, jiní nenávidí. Lodičky vzbuzují mnoho kontroverzí. Na jednu stranu jsou velmi působivé a dokážou s naší postavou udělat zázraky. Na druhou stranu díky vysokým jehlovým podpatkům vypadáme vyšší, štíhlejší a sebevědomější. Je tu jen jedno "ale" - člověk, který je nosí, v nich musí umět dobře chodit. Jinak budete vypadat jako nemotorný klaun na chůdách. Je přirozené, že chcete přidat centimetry a zhubnout bez diety a cvičení, ale nezapomeňte, že lodičky nejsou nejpohodlnější obuv. Na některých pracovištích je tento typ obuvi vyžadován. Patří mezi ně kanceláře a banky, kde platí velmi oficiální dress code, a přestože boty pod stolem nejsou vidět, jsou nepostradatelnou součástí vašeho každodenního oblečení.

Jaké lodičky vybrat?

Pokud vaše pracoviště vyžaduje nošení lodiček, mějte při jejich výběru na paměti několik základních pravidel. Dbejte na kvalitu provedení. Pohodlí při nošení zajistí pouze obuv z kvalitních materiálů, nejlépe z přírodní kůže, která nás ochrání před odřeninami a otlaky. Za druhé, rozhodujte se pouze pro boty, které odpovídají tvaru vašeho chodidla. V poslední době jsou velmi populární lodičky se špičatou špičkou, které však vyhovují jen málokteré ženě, protože rozložení našich prstů v botách tohoto typu je prostě nepřirozené a odtud je blízko k haluxu a dalším deformacím. Velmi důležitá je také výška podpatku. Pokud to není nutné, vzdejte se velmi vysokých a zvolte pěti- nebo sedmicentimetrové. A nezapomeňte hned po práci vyměnit lodičky za něco pohodlného! Vyhnete se tak problémům se zády nebo křečovými žilami.

Lodičky na sloupkovém podpatku

Skvělou alternativou k lodičkám na jehlovém podpatku jsou lodičky se stabilním sloupkovém podpatku (mnoho zajímavých párů naleznete zde). Zajímavé je, že právě tento typ obuvi začali v poslední době prosazovat velcí módní návrháři. Loni na jaře byly jedním z nejmódnějších modelů elegantních bot tzv. block heels, tedy lodičky na třícentimetrových hranatých podpatcích. Pohodlné a velmi módní! Tyto boty neprodlouží vaši siluetu jako jehlové podpatky, ale budou vypadat stejně působivě. Jejich největší výhodou je kombinace elegance a pohodlí. Lodičky na jehlovém podpatku vypadají perfektně k 7/8 cigaretovým kalhotám, ale také k tužkovým sukním a košilovým šatům. Pokud na vašem pracovišti neplatí příliš formální dress code, určitě můžete místo jehlových podpatků zvolit pohodlné lodičky.

A pokud na ploché ...

Ploché boty na podpatku se hodí i k pracovnímu outfitu. Ujistěte se však, že jste vybrali ty správné. Kecky jsou v současnosti velmi módní, zejména k elegantním sukním, ale hodí se spíše na páteční neformální nošení než na formální schůzku s klienty. Pokud si ze zdravotních důvodů nemůžete dovolit vysoké podpatky, zkuste baleríny nebo oxfordky. Jsou elegantní, ale potřebují správný rám. Když si je vezmete k tužkové sukni ke kolenům, bude vaše postava vypadat kratší a tlustší, než ve skutečnosti jste. Noste je s kalhotami na míru, 7/8 dlouhými kalhotami nebo rozevlátými šaty. Mokasíny jsou vhodné i do práce. Model na pomezí oxfordek a balerín, který se v posledním roce stal velmi oblíbeným. Pokud zvolíte formálnější mokasíny, například se silnější podrážkou, můžete je nosit i k nejmódnější midi sukni!

Výběr správné obuvi do práce je otázkou mnoha faktorů - pohodlí, komfortu a dress code. Pokud chcete vypadat a cítit se sebevědomě, vyberte si boty, ve kterých budete kráčet bez námahy a s úsměvem na tváři!

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 15:00 11°C

Celá předpověď