Jak se starat o vašeho mazlíčka během zimy

foto

Během zimy rtuť teploměrů mnohdy klesá na historické minimum a chlad ve vzduchu se stává nepříjemným. Čas mezi prosincem a únorem je velmi chladný, nejen pro nás lidi, ale i pro naše milé mazlíčky a pro zvířata obecně. Je proto naší odpovědností myslet také na bezpečnost a pohodlí našich mazlíčků v těchto chladných měsících. V tomto článku jsme si pro vás připravili několik tipů na to, jak přečkat zimu s vaším mazlíčkem bez úhony a bez zdravotních, či jiných komplikací.

Udržujte svého mazlíčka ve vnitřních prostorách

Všechna domácí zvířata pociťují chlad, ať už je to pes, kočka, ptáci nebo králíci. Je lepší je chránit před vystavením chladu, aby neprochladly. Mnoho z nás má doma nebo spíš v okolí také toulavé, volně žijící kočky a psy, kteří mají tendenci schoulit se a spát pod auty. Před tím, než ráno nasednete do auta, zkuste věnovat trochu pozornosti okolí. Před nastartováním motoru automobilu zkontrolujte, zda nemáte někde společníka, který by mohl přijít ke zdravotní úhoně.

Zabalte svého mazlíčka do teplého oblečku

Dokážete si představit, že byste vykročili ven do zimy bez svetru nebo bundy s vysokým límcem, který vás chrání před studeným větrem? Ne. Totéž platí i pro vašeho mazlíčka. V obchodech se zvířaty jsou k dispozici spousty svetrů a bund pro kočky a psy. Vyberte si správnou velikost a udržujte je v teple a pohodlí, když je vezmete na procházku.

Pokud máte ptáky, králíky nebo jiné domácí mazlíčky v klecích, jednoduše zakryjte jejich klec šátkem nebo nějakým kusem látky. To udrží vnitřek klece v teple. Nezapomeňte také ponechat trochu volného prostoru, aby zvířata mohla dýchat.

Srst funguje jako přirozený izolant

Psi a kočky jsou požehnáni hustou srstí, která je udržuje přirozeně v teple. Proto se v zimě vyhněte stříhání a podobným úpravám jejich srsti. Rovněž neberte svého psa na procházku bezprostředně po koupeli. Než ho vezmete ven, nechte jeho srst úplně vyschnout.

Zajistěte teplý a útulný pelíšek

Nejlepší je nenechat vaši kočku nebo psa v zimě spát na studené podlaze. Dlouhodobý kontakt se studenou podlahou jim může způsobit nevolnost. Pelíšky a matrace pro domácí mazlíčky přicházejí v různých tvarech a velikostech. Pořiďte si jeden a uvidíte, jak se váš mazlíček k němu rád přitulí. Také umístěte pelech na teplé místo (ideálně místo pokryté kobercem), nejlépe tam, kde každý den spí, aby bylo vašemu mazlíčkovi místo známé a příjemné.

Odložte topné těleso

Pokud máte domácího mazlíčka, který se pohybuje volně po bytě nebo domě (psi a kočky), ujistěte se, že neexistuje riziko jejich přímého kontaktu s topením v místnosti, přímotopem nebo jakýmkoli jiným zdrojem topení. Domácí mazlíček by se mohl příliš přiblížit k těmto přístrojům a popálit se.

Pitnou vodu často měňte Stejně jako my, i psi pociťují v zimě menší žízeň. A to tím spíše, že voda v jejich misce na pití velmi brzy zchladne a nemají chuť ji pít. Doporučujeme doplňovat starou vodu čerstvou vodou o pokojové teplotě každé 2-3 hodiny.

Zdravotní prohlídka v zimě

Psi, kteří jsou náchylní k artritidě, mohou mít během zimních měsíců potíže. Nebojte se jít do kanceláře veterináře. Máte-li zájem o sportovní nebo kasinové sázení, můžete hrát na svém telefonu při registraci s akční kód, zatímco váš mazlíček je vyšetřován. Je proto důležité, abyste věnovali zvláštní pozornost jejich cvičebním rutinám. Pokud má váš mazlíček bolesti kloubů, poraďte se s veterinárním lékařem o doplňcích výživy a jiných lécích! Není od věci vašemu mazlíčkovi dopřát také nějaké extra vitamíny nebo doplňky stravy.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

13°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď