Jak na rychlý a hladký prodej nemovitosti?

foto

Přemýšlíte o prodeji své nemovitosti, spěcháte na peníze, ale bojíte se, že ji hned tak neprodáte? O vaši nemovitost může zájem projevit během pár dní třeba i hned několik kupců, ale stejně tak může na svého nového majitele čekat několik měsíců nebo dokonce i let. Chcete-li mít jistotu, že prodej proběhne hladce a peníze dostanete bez dlouhých časových prodlev, oslovte realitní kancelář, jež ve svém portfoliu služeb nabízí také výkup nemovitosti. O co vlastně jde a jaké má výhody?

Záchranný kruh

Prodej nemovitosti není vždy procházka růžovou zahradou. Obzvláště rychlost prodeje závisí na mnoha faktorech, tedy i na tom, zda prodáváte na vlastní pěst či s pomocí realitní kanceláře. Schopnosti realitního makléře, ale i současný stav trhu s realitami také hrají významnou roli. Typ, lokalita a současný stav nemovitosti nevyjímaje. Výkup nemovitosti představuje záchranný kruh nejčastěji pro ty, co se nachází v tíživé životní či finanční situaci a peníze potřebují zkrátka ihned a bez čekání. Druhou početnou skupinu představují ti, kteří plánují nákup jiného bydlení a veškeré úspory mají uložené právě v nemovitosti stávající. Výhodou je, že lze vykoupit byty, domy i pozemky v osobním, družstevním, ale i podílovém vlastnictví. Výkup nemovitosti je navíc výhodný pro všechny zúčastněné strany. Proces začíná tím, že makléř provede kontrolu a odhad ceny prodávané nemovitosti, na základě něhož se následně odvíjí další postup.

Rychlost především

Vybrané realitní kanceláře peníze vyplácí již do 24 hodin od kontroly technického a právního stavu nemovitosti. Je jasné, že vyplacená cena nebude dosahovat 100 % ceny tržní, avšak mnohdy dostanete více, než kdybyste nemovitost prodávali na vlastní pěst. Nižší cena je jakási daň za okamžité vyplacení peněz, je tedy vždy třeba dobře zvážit, zda se výkup nemovitosti opravdu vyplatí. Samozřejmě se najdou realitní kanceláře, jež v rámci výkupu nabídnou maximálně 60 % obvyklé tržní ceny, existují však i výjimky. Pokud se tedy pořádně porozhlédnete a „kápnete“ na toho pravého partnera, může vám do rukou přistát až 95 % tržní ceny. A to není málo!

Něco navíc

Společnosti zabývající se výkupem nemovitosti chápou, že stávající situace nemusí být pro klienta vždy jednoduchá, proto v rámci svého působení nabízí i další služby - například pomoc v jednání s exekutory, katastrem nemovitostí či dalšími institucemi. Připraví navíc potřebné smlouvy a dokumenty, čímž vám ušetří nervy, čas, alei část úspor. Pomyslnou třešničkou na dortu je skutečnost, že mnohé realitní kanceláře v rámci výkupu poskytují okamžité zálohy.

Rozhodnete-li se zběhnout z tradiční cesty a využít zkratky v podobě výkupu nemovitosti, buďte při výběru realitní kanceláře obzvláště obezřetní. Na trhu se stále nachází mnoho podvodníků, jež s libostí využijí vaší nevědomosti a tíživé situace. Proto výběr neuspěchejte, zapojte „selský rozum“ a konečné rozhodnutí pořádně zvažte. Jen tak proběhne prodej nemovitosti hladce a bez potíží.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 7:00 12°C

Celá předpověď