Jak bojovat s únavou při učení angličtiny online

foto Aby ses nenudil při učení angličtiny online, je nutné se vyučovat rozmanité a zajímavé.

Jak se efektivně učit angličtinu online. Jak se vypořádat s vyhořením a únavou během procesu učení. Jednoduché tipy pro ty, které nebaví učení online.

Angličtina online: jak se vypořádat s vyhořením během studia

Je normální, když po lekci se cítíte krátkodobá únava a touha po odpočinku. K tomu může přispívat mnoho faktorů, nesouvisející se studiem. Ale stává se to, že stav únavy přeroste ve vyhoření. Dokonce studium online na kurzech s flexibilním rozvrhem, například v anglické jazykové škole P12 https://p12.com.ua, možná nebudete schopni držet krok s intenzivním tempem a ztrácejí motivaci. Aby se tomu zabránilo, musíte přehodnotit svůj rozvrh a naučit se správně rozvrhovat svůj čas a energii. Příznaky únavy z učení angličtiny online:

 • nedostatek motivace k návštěvě výuky;
 • neochota dělat domácí úkoly a dále rozvíjet;
 • ztráta důvěry ve vlastní schopnosti;
 • nepozorovaný pokrok a, jako důsledek, neochota dozvědět se více;
 • neschopnost soustředit se při přednášce a samostatná práce;
 • Nuda a nedostatek zájmu k těm aspektům studie, které se vám líbily dříve;
 • nedostatek inspirace k novým úkolům a projektům.

Pokud se ocitnete s jednu z těchto položek, doporučujeme znovu zvážit osobní přístup ke studiu cizího jazyka. Už jsme vám řekli, jak studovat angličtina online v expresním režimu, dnes budeme hovořit o tom, jak nevyhořet při tak rychlém tempu.

Angličtina online: tipy pro ty, které nebaví studovat

Každý případ je jiný. Někdo potřebuje pár dní odpočinku, a některé — revize studijního programu a váš rozvrh. Podělíme se o některé techniky, které vám pomohou udržet motivaci, nadšení a energie během online školení:

 • Udělejte si přestávku. Ne přestávka ve výuce jazyků, ale pouze několikadenní odpočinek. Přeložte si výuku nebo změňte rozvrh. Pomůže vám zotavit síly a rozptýlit se, přehodnoťte svou zátěž a pochopit, v kolik hodin je pro vás výuka angličtiny vhodnější. Nezapomeňte, že by to měla být kvalitní dovolená: bez tréninkových chatů, domácí úkoly, učebnice;
 • Diferencujte své učení. Nejsou to jen slovníky a učebnice. Cizí jazyk se můžete učit online pomocí blogů, filmů, pořadů, seriálů a dokonce i na sociálních sítích. Přesměrujte svou pozornost od klasických lekcí k věcem, které vás zajímají a budou užitečné pro angličtinu;
 • Přehodnoťte svou zátěž. Aby se váš volný čas nezměnil na celou cizojazyčnou rutinu, musíte si svůj studijní rozvrh promyslet s dostatečným předstihem. Určete, kolik lekcí týdně vám vyhovuje, čas, kdy si můžete udělat domácí úkoly. A pro dodatečný rozvoj postačí 15-20 minut denně (viz bod výše).
 • Neváhejte požádat o pomoc. Proto studujete v online kurzu angličtiny. Učitelé a spolužáci vám mohou pomoci s věcmi, kterým nerozumíte, podpoří a podělí se o své rady. Pokud máte pocit, že jste pozadu nebo že se nikam nedostanete, neváhejte požádat učitele o pomoc.

A nakonec, k obnově nedojde ze dne na den. Nalaďte se optimisticky, obrňte se trpělivostí.

28°C

Dnes je pátek 19. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď