Investujete? Jak jsou na tom 3 nejčastěji realizované typy investic

foto

Disponujete finančními prostředky a rádi byste je nějak výhodně investovali? Není se čemu divit, hodnota hotovosti je značně kolísavá a člověk nikdy neví, jestli ho náhodou nedostihne inflace. Investičních alternativ je v současné době poměrně hodně a vévodí jim zejména kryptoměny. My se ale přesto podíváme spíše na 3 nejtradičnější směry, kterými se lze v případě investic vydat. Pokud se aktuálně k investicím chystáte, nepřestávejte číst, třeba se inspirujete.

Nákup nemovitostí není optimální

Dnešní doba nakupování nemovitostí rozhodně nepřeje. Jejich ceny jsou totiž prakticky na vrcholu a ještě se nějakou dobu na této hladině držet budou. Situace je vcelku logická. Dlouho dobu byly ceny dole, následně šly hodně nahoru, potom v minulých několika letech lehce klesly a nyní jsou opět na maximu. Ostatně odpovídají tomu i samotné úrokové sazby hypotečních úvěrů. Ty se budou v letošním roce pohybovat okolo třech procent. Ještě před rokem jsme se s úroky pohybovali někde kolem dvou procent. Některé hypotéky dokonce padaly pod tuto magickou hranici.

Drahé kovy spíše jen drží hodnotu

Jestliže máte pocit, že získáte peníze vložením do drahých kovů a ony vám přinesou nějaké velké výnosy, jste na omylu. V krátkodobém horizontu je tato investice zbytečná. V dlouhodobém funguje spíše jako uchovatel hodnoty. Ostatně i mnozí specialisté, kteří si přečtou informace třeba v online aplikaci Allianz ALLEX, zjistí, že investování dodraných kovů, a především do zlata, má takovéto důsledky.

Co třeba takové podílové fondy?

Investice do podílových fondů je v případě jejich dobré znalosti minimálně riskantní. Naším tipem je kupříkladu fond Realita, který je zaměřen právě na nemovitosti. Alternativ je poměrně hodně a určitě se vyplatí jednotlivé fondy prostudovat a vybrat takový, který je reaktivně bezpečný a slibuje vysoké výnosy.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

26°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď