Horní Rakousko: nejbližší alpské sjezdovky pro děti i závodníky

foto Na sjezdovkách oblasti Dachstein-West (c) Oberösterreich Tourismus Erber

Hornorakouská zimní střediska mají jednu obrovskou výhodu. Když ráno vyrazíte, odpoledne už můžete sjíždět některou z perfektně upravených sjezdovek.

Rodinná lyžařská dovolená v oblasti Mühlviertel - Hochficht (c) David LugmayrDobrá zpráva pro všechny, kdo se zatím nevydali do Rakouska za lyžováním v obavě, že se za hranicemi bez znalosti cizího jazyka nedorozumí. V celé Hochficht Areně, středisku v oblasti Šumavy nedaleko Lipna, se mluví česky! Areál je dokonale vyladěný pro potřeby rodin s dětmi, takže tu na vás čeká spousta zábavy i mimo svahy.

Mezi oblíbená rodinná střediska patří i Dachstein West se 78 km sjezdovek a náhorní plošina Feuerkogel. Pohodáři, kteří berou lyžování spíš jako příjemný relax než jako honbu za najetými kilometry, se budou skvěle cítit v oblasti Kasberg, kde si můžou při sjezdu dělat řadu zastávek v útulných horských chatách i na slunných místech s nádhernými výhledy. Pro zdatné lyžaře je ideální středisko Dachstein Krippenstein, kde si mohou sjet nejdelší sjezdovku v Rakousku, která měří 11 km. Dalším lákadlem pro zkušené jezdce je sjezdovka Hannes Trinkl Weltcuppiste, na níž se jezdí závod světového poháru.

Lyžování v Hinterstoderu - Pyhrn-Priel (c) David LugmayrTajným tipem pro všechny, kteří umí šetřit, je lyžařská dovolená v regionu Pyhrn-Priel, který je jako dělaný pro rodiny s dětmi i zkušené lyžaře a snowboardisty. Připraveno je 60 km perfektně upravených sjezdovek všech obtížností, pro děti pak sunny kids park. Vyznavači klasického lyžování jistě ocení na 120 km běžeckých tras. A když si budete chtít od lyží odpočinout, můžete vyzkoušet třeba túru se sněžnicemi, sáňkařskou dráhu či paragliding.

Dětský areál  DrachenPark na Feuerkogelu (c) Leo HimslZábava ve zdejších lyžařských střediscích ale se zavřením vleků a lanovek nekončí. Stačí zajít do některé ze zdejších horských chat a ochutnat místní speciality – císařský trhanec, vydatné polévky, Tafelspitz - vařené hovězí s křenem nebo vynikající rakouské víno či pálenku. A večer stále ještě zbývá dostatek času na relax ve wellness centrech zdejších hotelů, kde si užijete večerní saunování, pobyt v parní lázni nebo příjemnou masáž. A ráno můžete plni sil vyrazit zase na svah.

Další informace o zimní dovolené v Horním Rakousku získáte na oficiálních stránkách www.hornirakousko.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď