Hledáte tip na dovolenou? Chorvatsko vás určitě nezklame

foto Chorvatská vlajka vlaje na věži kostela svatého Dominika v přímořském lázeňském městě Trogir.

Pokud ještě netušíte, kde letos strávit dovolenou, zkuste se podívat po zajímavých památkách v Chorvatsku. I přes to, že ve většině světa ceny narůstají, bývají ty chorvatské stále příznivé. A navíc je tu stále ještě mnoho zajímavých míst k objevování.

Nechte se inspirovat nápady na nevšední výlet a dalšími tipy, které vám mohou plánovaný letní odpočinek maximálně zpříjemnit.

Výhody dovolené v Chorvatsku

Nejdříve se pojďte spolu s námi podívat na to, proč se vlastně do Chorvatska vydat. Tato středomořská země vám totiž nabídne celou řadu výhod

  • Krásné pláže a moře s čistou vodou.
  • Množství kulturních a historických památek
  • Širokou nabídku sportovních a rekreačních aktivit
  • Přátelské a příjemné obyvatele
  • Perfektní dostupnost – Chorvatsko je snadno dostupné autem, vlakem nebo letecky
  • Stabilní a slunečné počasí během letních měsíců
  • Dostupnost kvalitního jídla a pití za rozumné ceny
  • Nabídka ubytování v různých cenových kategoriích

Trogir na pobřeží Jadranu

Velmi známým chorvatským turistickým místem je dozajista Trogir. Jde o město ležící na pobřeží Jaderského moře. Je známé svým zachovalým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a také bohatou historií sahající až do helénistického období. Návštěvníci Trogiru mohou objevovat středověkou architekturu, procházet se úzkými uličkami a obdivovat historické kostely a paláce. To však není všechno – množství zajímavostí najdete i v okolí.

Co navštívit poblíž Trogiru v Chorvatsku

V blízkosti města Trogir v Chorvatsku můžete například tyto nevšední turistické cíle:

Národní park Krka

Risnjak National Park alias Národní park Krka se nachází v horách Gorského kotaru. Jde o ideální místo pro turistiku, horolezectví a jiné outdoorové aktivity, takže si nezapomeňte sbalit i vhodné sportovní oblečení – například dámské legíny. Park je známý svými krásnými přírodními scenériemi, jako jsou lesy, vodopády, horská jezera a řeky. Navštívit můžete také několik historických a kulturních památek (například staré vesnice, kostely a hradby).

Split – historické město s Diokleciánovým palácem

Split leží na východním pobřeží Jaderského moře. Jde o největší město v regionu Dalmácie, jež se proslavilo především svou bohatou historií, kulturním dědictvím a úžasnou architekturou. Jednou z nejznámějších památek města je Diokleciánův palác, dobře zachovalá římská stavba, která pochází ze 4. století našeho letopočtu. Mezi další pozoruhodné atrakce ve Splitu patří katedrála svatého Domnia, etnografické muzeum a kopec Marjan, oblíbený park s malebným výhledem na město a okolní nádherně modré moře.

Hrad Kamerlengo v Trogiru

Hrad Kamerlengo je vlastně pevností. Byl postaven na konci 14. století jako pobřežní obranné opevnění a později byl využíván i jako věznice a vojenská kasárna. Dnes je vyhledávaným turistickým cílem a poskytuje krásný výhled na celé  město i Jaderské moře. 

Z dalších zajímavostí rozhodně nelze opomenout ani ostrov Čiovo, město Šibenik či Muzeum mezopotámského umění v Solinu.

Apartmány v Chorvatsku aneb kde se ubytovat

Pokud se vám některá z místních zajímavostí zalíbila, měli byste si už teď rezervovat apartmány v Chorvatsku – dokud si ještě máte z čeho vybírat. Chorvatsko nabízí širokou škálu možností ubytování v apartmánech, od luxusních až po ty velmi střídmě zařízené. Snadno si tak můžete vybrat apartmán podle vašich požadavků a rozpočtu v různých částech Chorvatska, jako je například Istrie, Dalmácie, Kvarner a samozřejmě také Trogir. Čím dřív si svůj pobyt zarezervujete, tím lepší ubytování dozajista dostanete. Při plánování rodinné dovolené se totiž rozhodně váhat nevyplatí.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

7°C

Dnes je neděle 2. dubna 2023

Očekáváme v 17:00 5°C

Celá předpověď