Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

foto soutěž o nejlepší rodinnou firmu

Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2015 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci soutěže Equa bank Rodinná firma roku a každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Vyhlášení vítěze proběhne 3. listopadu 2015 v rámci Dne podnikatelů České republiky organizovaného každoročně Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Generálním partnerem soutěže je Equa bank a partnery jsou LeasePlan GO, Deloitte a Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

"Rodinné podnikání má v našem hospodářství nezastupitelnou roli. Firmy s rodinnou strukturou bývají stabilnější, odolnější vůči nepříznivým ekonomickým podmínkám a svými klienty i partnery jsou vnímány jako spolehlivé a perspektivní. Soutěží Equa bank Rodinná firma roku chceme tyto firmy motivovat k dalšímu rozvoji jejich podnikání,“ vysvětluje Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR.

„Z našich průzkumů vyplývá, že pro dvě třetiny Čechů je důležité, zda si pořizují výrobky či služby od rodinné firmy. Proto jsme v minulém ročníku zavedli Cenu veřejnosti. Z celkových několika desítek přihlášených firem bylo porotou vybráno deset společností, které se v letošním roce utkají o přízeň veřejnosti,“ objasňuje Luboš Janoušek, ředitel prodeje segmentu malých a středních podniků Equa bank.

„Uspět v rodinném podnikání je na dnešním vysoce konkurenčním trhu čím dál náročnější. Velmi si vážíme úsilí rodinných firem, které do svého podnikání dlouhodobě investují a rádi jim budeme pomáhat v jejich dalším rozvoji,“ uvedl Jakub Hájek, advokát v Ambruz & Dark Deloitte Legal a člen týmu Deloitte Private, který poskytuje poradenské služby soukromým vlastníkům a rodinným firmám.

„Většina rodinných firem reprezentuje skupiny podniků, které svou velikostí odpovídají zhruba polovině naší klientely. Už neplatí, že operativní leasing aut, na který se specializujeme, je doménou velkých společností. Jsme rádi, že prostřednictvím soutěže Equa bank Rodinná firma roku můžeme operativní leasing představit i těm podnikatelům, pro které je stále ještě neznámou,“ říká Jakub Kostrba, Segment Manager SME LeasePlan.

Ze všech obdržených přihlášek vybrala odborná porota deset firem pro hlasování veřejnosti na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti aj.

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá ve dnech od 15. 10. do půlnoci 2. 11. 2015 na www.rodinnafirmaroku.cz. Luxusní hodinky PRIM získá hlasující, který bude tisící v pořadí. Stejnou cenu získá i vítězná firma.

Nominované společnosti pro hlasování o Cenu veřejnosti 2015:

Beznoska s.r.o.

Společnost vyrábí implantáty, nástroje a operační pomůcky určené pro potřeby ortopedie a traumatologie, úzce spolupracuje s předními odborníky z řad lékařů i metalurgů. Společnosti se podařilo zrealizovat několik vlastních patentů. Celkem zaměstnává 102 pracovníků.

Centrum andragogiky, s.r.o.

Centrum Andragogiky je vzdělávací a poradenská společnost, poskytující komplexní firemní vzdělávání a zefektivňování činnosti firem a organizací. Společnost pořádá otevřené i uzavřené vzdělávací akce, konference, diskuse, nabízí poradenství, analýzy vzdělávacích potřeb a realizaci komplexního programu. K tomu jim dopomáhá 25 zaměstnanců.

CORK JANOSA s.r.o.

Vyrábí korkové uzávěry a dodává je zákazníkům po celé Evropě, disponuje dostatečnou kapacitou pro tisk, sterilizaci, ošetření, balení a expedici zátek, kterých za rok vyrobí kolem 70 milionů kusů. Celkem má 7 zaměstnanců

HRDLIČKA spol. s.r.o.

Během uplynulých téměř 25 let se firma rozrostla z malé geodetické kanceláře v mezinárodní podnikatelskou skupinu HRDLIČKA Group s pobočkami na Slovensku, Maďarsku a Bulharsku. Hlavním oborem jejich činnosti je geodézie v nejširším slova smyslu. Ve firmě pracuje 120 lidí.

IMS-Drašnar - final

V roce 2000 se firma IMS-Drašnar s.r.o. stala přímým dodavatelem Škody Auto a.s. a ostatních závodů koncernu VW. Špičkově vybavená firma je specializovaná na výlisky z plastů "od A do Z", t j. počínaje vývojem dílu dle požadavků zadavatele přes konstrukci a výrobu formy, vlastní vstřikování a případnou montáž. Společnost zaměstnává zhruba 180 osob

Kafírna Trutnov

Kafírna je netypickou speciálkou na kávu, kde můžete vybírat z desítek gurmet arabic a robust z celého světa. V kafírně dbají hlavně na kvalitu kávy od zeleného zrna až po šálek. V současnosti zaměstnává 9 lidí.

KOMA-Industry s.r.o.

KOMA Parking řeší technologii a výstavbu parkovacích domů s počítačově řízeným automatizovaným procesem založení a vyložení vozidla. Divize KOMA Obrobna nabízí výrobní kapacity pro náročné obrobky a opracování středně těžkých strojních součástí. Divize Fluidní systémy spolupracuje s významnými společnostmi v celé České republice, ale i v zahraničí. Celkem KOMA zaměstnává 158 pracovníků.

KOMFI spol. s r.o.

KOMFI je předním výrobcem a dodavatelem strojního polygrafického zařízení a jejich stroje se vyváží do celého světa. Firma zaměstnává 170 osob.

Plojhar s.r.o.

Firma se zabývá výrobou obalů z vlnité lepenky, vlastní obchod s papírenským zbožím a je výhradním zástupcem švýcarské značky na českém trhu, vyrábějící exkluzivní balicí potřeby. V současné době firma zaměstnává 78 lidí.

Tvarůžková cukrárna

Rodina Poštůlkova si založila prodejnu s lahůdkami. Recepty svých produktů si její členové vymýšlí sami. Pochutiny vždy spojuje chuť Olomouckých tvarůžků a jsou originální slanou pochoutkou k pivu nebo vínu. V letošním roce otevřela dcera Blanka již druhou provozovnu. V Tvarůžkové cukrárně pracuje 10 lidí.

Více informací o hlasování veřejnosti a soutěži Equa bank Rodinná firma roku se dozvíte na webových stránkách: www.rodinnafirmaroku.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

24°C

Dnes je neděle 4. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď