Hladké a hebké nohy: Jak na to?

foto

Léto je už v plném proudu a pro mnohé ženy je logicky nejdůležitější skvěle vypadat. V současné době se můžete dopustit spousty módních přešlapů. Ochlupení na nohou se ale už za přešlap ani nepovažuje. Pro mnohé ženy se jedná skoro o módní trestný čin. Ano, depilace je běžnou součástí života a její zanedbání může vést k velmi nepříjemným společenským faux pais. V chladných měsících je samozřejmě možné porost ukrýt pod dlouhými kalhotami. Léto je ale neúprosné a žádnou ženu neušetří. Péče o nohy nepojímá pouhé holení, ale může se sestávat z mnohých činností. My se na všechny podíváme mnohem podrobněji.

Mechanická, nebo elektrická depilace?

To záleží na zvyku ženy. Elektrické strojky jsou dnes k dispozici ve spoustě provedení a mnohé jsou jak precizní, tak i poměrně pohodlné na ovládání. Obecně ale platí, že výsledek při holení s nimi nikdy nebude takový jako v případě, když zvolíte mechanické holicí strojky. Žiletky jsou sice mnohem preciznější, nicméně při častém holení může hrozit poranění pořezáním, případně mohu chloupky začít zarůstat. Tedy alespoň v případě, když používáte tupou žiletku. Optimální je břity často měnit a mít k dispozici v zásobě spousty nových. Jenom tak dosáhnete kýženého výsledku a také se vyvarujete případných obtíží spojených se zmiňovaným zarůstáním chloupků.

Hydratace jako základ

Pokožka po holení bude vždy maximálně vysušená. Tato skutečnost je neoddiskutovatelná. Situaci lze ale velmi efektivně řešit. Použití přípravků po holení určených ke zklidnění pokožky by mělo být samozřejmostí, nicméně zapomenout nelze ani na hydrataci pokožky. Výbornou volbou při koupání jsou především sprchový gel či olej. Používat by se ale neměl každý den po sprchování. Pokožka se totiž maximálně vysušuje. Mnohdy úplně postačí, když se jen osprchujete obyčejnou čistou vodou. Každým dnem se vyplatí využívat přípravků určených pro hydrataci pokožky. Jmenovat bychom mohli nejrůznější oleje, masti a tělová mléka. Pamatuje na to, že pokožka musí být prvně dokonale vysušená, aby se dal takový přípravek aplikovat. Výbornou volbou jsou především kokosové oleje, jež jsou značně mastné a dobře se vstřebávají do pokožky. Potřebnou vláhu umí dodávat klidně i po celý den.

Nezapomeňte na peeling

Termín peeling je mnohým ženám v podstatě neznámý. Je to škoda, protože využití tohoto postupu péče o pokožku by mělo být jakousi povinností. Nazývá se také často srcub a jde o jemnou masáž nohou, která má za úkol dostat pryč z pokožky mrtvé kožní buňky. Jak se tedy peeling řeší? Poměrně jednoduše. Na houbičku dáte menší množství speciálního přípravku a postupně takto budete masírovat pokožku. Výborné je použití žínky z lufy, která dokáže účinky peelingu několikanásobně zvýšit. Celý proces se tak stává efektivnějším. U žínky je dobré dát pozor na frekvenci jejího vyměňování. Pokud budete vše řešit se stále stejnou žínkou, stane se z ní doslova semeniště nejrůznějších bakterií.

Strašák jménem celulitida

Drtivá většina žen bohužel trpí celulitidou. Pomerančová pokožka zrovna není tím, čím by se dalo v létě v plavkách oslnit. Povrch pokožky v případě celulitidy vypadá, jako by se v jejím povrchu udělaly důlky. Boj proti celulitidě je obrovsky náročný, ale nikoli nerealizovatelný. Prostředků proti ní je hned několik, přičemž asi nejznámější je takzvané kardio cvičení, které působí jako efektivní preventivní prostředek. Jinak je ale na trhu spousta různých prostředků typu krémů nebo sér. Hodně se používají extrakty z některých známých koření. Jmenovat bychom mohli například kofein, skořici anebo jiné látky schopné zajistit mnohem lepší prokrvování pokožky. Různé zajímavé slevy na kosmetiku najdete na Buykers.com.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď