Freedom24 nabízí spořicí účet s výnosem 2,5 % v eurech a 3 % v dolarech

foto

Freedom24, významná online makléřská platforma v České republice, uvedla na trh nový spořicí účet s výnosem 2,5 procenta. Tato nová nabídka vyvolala ve finančním odvětví značný rozruch, protože umožňuje českým investorům vydělat více na svých úsporách a zároveň využívat flexibilitu makléřského účtu.

Jak fungují spořící účty s vysokým výnosem?

Jednou ze skvělých vlastností spořicích účtů s vysokým výnosem (kromě atraktivních úrokových sazeb) je možnost pochopit, jak fungují. Je to vlastně docela jednoduché.

Tyto účty fungují podobně jako spořicí účty. Pro osvěžení: když vložíte peníze na spořicí účet, vaše spořitelní družstvo nebo banka vám z vložených peněz vyplatí složený úrok - čím více máte na účtu, tím více dostanete. Úroky, které získáte, se ukládají přímo na váš účet (představte si přímou úložku šeků). Postupem času se účet úročí z nového, vyššího zůstatku (za předpokladu, že jste neprovedli žádné výběry) a výsledná částka se tak zvyšuje.

Spořicí účet s vysokým výnosem funguje stejně - jen s mnohem vyšší úrokovou sazbou.

Nabízejí majitelům účtů snadný a bezstarostný způsob, jak získat podstatně vyšší úrok, než by jinak získali, kdyby své peníze drželi na běžném účtu. Tyto účty fungují podobně jako jiné spořicí účty a obvykle je lze využívat stejným způsobem, jakým by majitel účtu přistupoval k jakémukoli jinému typu spoření.

Výhody spořícího účtu u Freedom24

Spořicí účet Freedom24 nabízí vyšší úrokovou sazbu než tradiční spořicí účty, takže je atraktivnější volbou pro ty, kteří chtějí zvýšit svůj kapitál. Účet navíc nemá žádný požadavek na minimální zůstatek a žádné měsíční poplatky za vedení, což znamená, že tento účet mohou využívat i menší spořitelé.

Jedním z jedinečných aspektů spořicího účtu Freedom24 je jeho propojení s makléřským účtem, což investorům umožňuje snadno přesouvat peníze mezi spořicím a investičním účtem. Tato flexibilita je užitečná zejména pro ty, kteří chtějí maximalizovat své výnosy investováním na akciovém trhu a zároveň si část peněz ponechat na bezpečném spořicím účtu.

Jste tak schopni si udržet pořádek ve svém kapitálu a to vše přehledně na jedné platformě. Spravovat své investice tak můžete kdykoliv a odkudkoliv.

Je to zároveň zajímavá příežitost pro ty, kteří už mají investiční účet u Freedom24. Je to pro ně jednoduchý krok k tomu aby rozšířili svůj kapitál a získali další možnost jak spravovat svoje finanční prostředky efektivně s výnosy.

Hlavní výhoda takového účtu přichází tedy ve chvíli, kdy platformu Freedom24 využíváte naplno a jste tak schopni monitorovat všechny aspekty a statistiky o všech vašich financích v prostředí Freedom24.

Nevýhody spořícího účtu u Freedom24

Spořící účet u Freedom24 klientům nabízí možnost spořit peníze v různých měnách a mít k nim kdykoli přístup. Stejně jako u každého finančního produktu však existují určité nevýhody, které je třeba zvážit před otevřením účtu Freedom24.

Jednou takovou potenciální nevýhodou je, že účet nemusí být dostupný ve všech zemích, což omezuje jeho dostupnost pro některé zákazníky. Freedom24 má podporu po více než 30 zemích světa, hlavně se tedy jedná o evropské země.

Ačkoli je účet navržen tak, aby byl uživatelsky přívětivý, pro některé uživatele může být online rozhraní matoucí nebo se v něm mohou obtížně orientovat.

Na svém spořícím účtu u Freedom24 nemůžete provádět žádné obchody. Můžete na něm pouze uchovávat své finanční prostředky.

Pokud potřebujete nakoupit akcie za ceny IPO nebo provést obchod, převeďte peníze ze svého D-účtu na svůj obchodní účet - můžete tak učinit pár kliknutími a prostředky přijdou okamžitě. Prostředky můžete převést kdykoli a okamžitě.

Celkově lze říci, že ačkoli účet Freedom24 nabízí střadatelům mnoho výhod, je důležité zvážit potenciální nevýhody, než se rozhodnete, zda je správnou volbou pro vaše finanční potřeby.

Shrnutí - Spořící účet Freedom24

Spořící účet u Freedom24 má spoustu výhod pro ty, kteří již používají platformu Freedom24 pro investice do akcií, ETF nebo IPO. Právě ti jsou schopni takový účet využít naplno. Přínáší jim to možnost jak spravovat své investiční portfolio a zároveň svůj spořící kapitál na jednom místě.

Je však nutné podotknout, že aby jste mohli pomocí prostředků na spořícím účtu nakupovat akcie nebo jakkoliv investovat, musíte nejprve převést prostředky ze spořícího účtu-D na investiční (obchodní) účet u Freedom24.

Při takových a jiných transakcích v prostředí je doporučeno si první nastudovat všechny poplatky účtované za převody měn, transakce nebo např. výběry prostředků do své banky. Podrobné info o poplatcích na platformě Freedom24 můžete najít zde.

Investice do cenných papírů a jiných finančních instrumentů vždy obnáší riziko ztráty vašeho kapitálu. Předpovědi ani dřívější výkonnost nejsou spolehlivými ukazateli budoucí výkonnosti. Před provedením jakékoli investice je nezbytné provést vlastní analýzu. V případě potřeby byste měli vyhledat nezávislé investiční poradenství od certifikovaného profesionála. Nákup akcií za ceny IPO může obnášet další omezení.

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď