Fakturace v mobilu šetří podnikatelům čas

foto

Fakturační programy se z počítačů přesouvají do chytrých telefonů. Díky tomu podnikatelé mohou vystavit klientovi zálohovou fakturu třeba hned po cestě ze schůzky a vůbec nepotřebují otevírat počítač.

Mobil se stal pro mnoho lidí nezbytným pomocníkem, který jim pomáhá s vyřizování osobních i pracovních záležitostí. Tomuto trendu se přizpůsobují i fakturační programy. Například on-line fakturační službu iDoklad podnikatelé využijí jak na počítači, tak v aplikaci na mobilu.

Výhody fakturačního programu v mobilu

Na fakturačních aplikacích v mobilu uživatelé nejčastěji oceňují, že s sebou nemusí nosit notebook a přesto za pár sekund vystaví fakturu – klidně hned po podepsání smlouvy s novým zákazníkem.

Dalším plusem je okamžitý přehled. Některé fakturační programy umožňují propojení s bankovním účtem. Jakmile klient pošle platbu, fakturační program ji podle variabilního symbolu spáruje a příslušnou fakturu označí za zaplacenou.

Podnikatel si jen otevře aplikaci v mobilu a hned vidí:

  • kolik faktur je už zaplacených,
  • kolik peněz by měl v nejbližší době od klientů dostat,
  • kteří klienti mají po splatnosti.

Mobilní i webová aplikace fungují v cloudu. Když tedy podnikatel ve fakturačním programu v mobilu vytvoří nový doklad, propíše se i do webové verze. Díky tomu jsou v obou aktuální data.

Limity programů na faktury v mobilu

Fakturační aplikace pro mobily nejsou ještě často tak vyspělé, aby plně nahradily webovou verzi programu na faktury. Jde v nich vystavovat doklady a kontrolovat úhrady, ale některé pokročilejší funkce v nich zatím nemusí být dostupné.

Proto si podnikatelé zpravidla nevystačí jen s aplikací v mobilu, ale na větší analýzy potřebují počítač.

Programy na faktury mají obvykle základní verzi zdarma pro ty nejmenší podnikatele. Aplikace pro mobily však nemusí být součástí tohoto základního balíčku a někdy na ni uživatelé bezplatné verze nedosáhnou. To v iDokladu neplatí – i uživatelé tarifu zdarma mohou aplikaci pro Android a iOS používat.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď