Evropské turné 2020. Maxim Vengerov & Arménský státní symfonický orchestr

foto

Praha - V rámci evropského turné zavítá 19. ledna do Prahy špičkový houslista a držitel ceny Grammy Maxim Vengerov. Vystoupí v Rudolfinu společně s Arménským státním symfonickým orchestrem (ASSO) pod taktovkou jeho zakladatele a hlavního dirigenta Sergeje Smbatyana. Pořadatelem turné po osmi evropských městech je Evropská nadace pro kulturu spolu s Arménským státním symfonickým orchestrem.

Pražskému publiku Vengerov předvede krásu a sílu své techniky v nejpopulárnějších skladbách houslového repertoáru - zazní Bruchův Houslový koncert č. 1 g moll a Ravelův Cikán (Tzigane). V provedení jednoho z nejlepších houslistů světa se posluchači mohou těšit také na Barcarolu pro housle a orchestr, jejímž autorem je současný americko-maltský skladatel Alexey Shor.  

Publikum jistě ocení i uvedení Symfonie č. 2 Osud člověka od Johna Ter-Tadevosyana v evropské premiéře. Dílo pojednává o vzestupech a pádech života, o jedinečné lidské schopnosti vydržet rány osudu a bojovat tváří v tvář s jeho nepřízní ve snaze o lepší budoucnost. Maxim Vengerov účinkoval v České republice pouze dvakrát - na Pražském jaru v roce 1999 a naposledy v roce 2017 za doprovodu Toronto Symphony Orchestra.

Maxim Vengerov hraje na velice vzácný nástroj – Stradivariho housle z roku 1727, pojmenované po francouzském houslistovi, dirigentovi a skladateli Kreutzerovi.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v pokladnách Rudolfina nebo na TicketStream:

https://www.ticketstream.cz/akce/armenian-state-symphony-orchestra-maxim-vengerov-128945

Informace o koncertu zde: https://orchestras.eu/cz/koncert/rudolfinum-program/ (concerts and choral workshops)

Organizátoři koncertu:

Evropská nadace pro kulturu (European Foundation for Support of Culture) www.eufsc.eu, Arménský státní symfonický orchestr (Armenian State Symphony Orchestra) www.armsymphony.am

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď