Euro 2021: Česká republika

foto

Od 11. června 2021 nabídne Mistrovství Evropy ve fotbale celkem 51 zápasů. První dva týmy, které se postaví proti sobě budou Itálie a Turecko. Česká reprezentace se potká se Skotskem 14. června.

Mistrovství Evropy 2021

Mistrovství Evropy se bude konat po celé Evropě v několika největších městech. Z 19 kandidátů jich bylo vybráno celkem 13, ale kvůli potížím s výstavbou stadionu v Bruselu se bude hrát pouze na 12 stadionech. Čtvrtfinále se odehrají v Baku, Římě a Berlíně, v dalších městech se budou konat osmifinálové duely. Finále se bude hrát v Londýně na stadionu Wembley. Turnaj se měl konat v roce 2020, ale plány UEFA zmařila epidemie koronaviru. Soutěž byla odložena na 11. června - 11. července 2021. Toto mistrovství je velmi specifické také proto, že je oslavou 60. výročí založení. První ročník se pořádal v roce 1960 ve Francii a Československo tam získalo bronzovou medaili. Velmi sledovanou událostí je také oficiální míč. I tentokrát pochází z dílny značky Adidas a pojmenován je Uniforia. (Odkazuje na jednotu a také euforii, kterou sebou tato hra přináší). Snad nám tento míč přinese štěstí a vytouženou výhru.

Má Česko šanci na postup?

Poté, co proběhly finálové play-off o poslední 4 místa na Euro 2021, jsou všechny skupiny již kompletní. Na koho narazíme? Má Česko šanci na postup? Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2020 / Euro 2021 se rychle blíží. Doufáme, že tentokrát se turnaj bude hrát bez jakýchkoli rušení. Nastává ideální čas pro tipéry, kteří dávají přednost fotbalovým sázkám. Využijte akční kód a vsaďte na svůj oblíbený tým. Nabídka sázek je skutečně široká. Euro 2021 patří mezi nejzajímavější sportovní událost letošního roku.

Los základních skupin proběhl 30. listopadu 2019 v rumunské Bukurešti za účasti legendárních fotbalistů. O výhru se utká celkem 24 týmů. Český tým je ve skupině D spolu s týmy Anglie, Skotska a Chorvatska. Spolu se Skotskem budeme považování za outsidery, což nám může paradoxně pomoci. Anglie představuje velmi kvalitní fotbal, nicméně budou její hráči pod velkým tlakem. Velmi bude záležet na tom, zda turnaj proběhne před diváky či nikoliv. Hned první již avizované utkání se Skotskem bude pro nás klíčové. Skoti nás dokázali již dvakrát porazit. V případě výhry nad tímto týmem jsou šance na postup velmi reálné. Český tým by si případný postup zasloužil. Postup do vyřazovacího pavouka by byl velmi příjemným dárkem nejen pro hráče, ale i pro fanoušky. Při posledních utkáních jsme porazili Izrael i Slovensko.

Kvalifikační skupina

O postup na Euro 2021 hráli Češi v kvalifikační skupině A. O postup jsme se utkali s Anglií, Černou Horou, Kosovem a také Bulharskem. Ačkoliv nás na závěr porazili právě Bulhaři, dokázali jsme postoupit z druhého místa. Vstupenky na Euro 2021 je možné zakoupit přes oficiální stránky reprezentace.

Fotbalové Euro je možné sledovat v České televizi zcela zdarma. Na internetu je rovněž celá řada Live Streamů, které vám umožní fandit svému oblíbenému týmu.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

12°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 23:00 4°C

Celá předpověď