Dřevěná, nebo WPC terasa?

foto

S tím, jak se zvyšují venkovní teploty, máme stále větší tendenci trávit více času v exteriéru. Ať již na zahradě či terase. Že ji ještě nemáte? Tak si ji postavte!

Terasy se mezi stavebníky těší stále větší oblibě. Jak by také ne! Jsou totiž ideální spojnicí mezi interiérem a exteriérem domu. A jakou terasu zvolit?

Výhody dřevěné terasy

Na pohled krásná a na dotek příjemná a ekologicky udržitelná je dřevěná terasa. Výhodou dřevěných prken coby základního stavebního materiálu dřevěných teras je jejich nízká tepelná vodivost. Dřevěná terasa se zkrátka i v tom největším žáru nerozpálí.

Bez péče to nepůjde

Dřevo jako přírodní materiál ale má své nevýhody. Ne zrovna dobře reaguje na vlhkost a teplotní změny. Napadnout ho také mohou houby, plísně a dřevomorné houby. Proto je nezbytné jeho povrch v pravidelných intervalech ošetřovat vhodnými ochrannými nátěry. Ty jsou ale na druhou stranu zase zárukou, že vaše dřevěná terasa bude pořád jako nová.

Jaká terasová prkna?

Zřejmě víte, že ke stavbě dřevěné terasy se nehodí každí dřevo. Nejvhodnější jsou terasová prkna z tvrdého a exotického dřeva. Nejodolnějšími jsou exotické dřeviny Bangkirai, Merbau, Ipe a Massaranduba. Velmi kvalitní ale jsou také prkna ze sibiřského modřínu a thermo borovice. I tyto dřeviny ale vyžadují pravidelnou péči.

Bezúdržbová terasa? Zvolte WPC!

Bezúdržbová jsou pouze WPC prkna, tedy z tzv. umělého dřeva (většinou se jedná o směs termoplastického polyethylenu a dřevěných pilin) vyrobeného tzv. extruzí (komponenty jsou vytlačovány vysokým tlakem za vysoké teploty do určitého tvaru).

Výhody umělého dřeva

Výhodou WPC prken je právě jejich bezúdržbovost. Jednou postavené terasy z WPC prken si v podstatě nemusíte všímat. WPC prkna jsou vysoce UV stabilní a dokonce ani nekloužou. Na rozdíl od klasických dřevěných, na kterých se po dešti musíte pohybovat velmi opatrně.

26°C

Dnes je pondělí 4. července 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď