Den s Fleetem hostilo Staré Město

foto Den s Fleetem ve Starém Městě u Uherského Hradiště

Předposlední kolo setkání manažerů pro správu vozových parků ve firmách se konalo 1. října ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Originální kongresové centrum i celý areál společnosti REC Group poskytly prvnímu Dni s Fleetem ve Zlínském kraji vynikající zázemí.

Dopolední konferenci ve zcela zaplněném konferenčním sále zahájil Marek Píchal ze společnosti Ford Motor Company, která v letošní Tour de Fleet nevynechala jedinou příležitost prezentovat své modely a služby stávajícím i potenciálním zákazníkům v regionech. Na stánku Fordu byl tradičně největším tahákem nový Mustang, zájem fleet manažerů se však upíral především na „civilní“ modely, jako Focus, Mondeo, S Max, Galaxy a samozřejmě bohatou užitkovou řadu. Marek Píchal podtrhl rostoucí nabídku modelů 4x4 s inteligentním pohonem čtyř kol, zmínil se o vyspělé hybridní technologii v modelu Modeo a nalákal hosty na luxusní verzi mondea – Ford Vignale.

Den s Fleetem ve Starém Městě u Uherského Hradiště

Štafetu v bloku prezentací pak převzal Ondřej Pospíšil ze společnosti Škoda Auto, který v kostce seznámil přítomné s fleetovou nabídkou automobilky, která dnes vyrábí v sedmi zemích světa a prodává na stovce trhů. Škoda Auto je rovněž pravidelným partnerem letošní Tour de Fleet a i ve Starém Městě se na test nové vlajkové lodi značky – Škody Superb – tvořily pořadníky. Už tak širokou modelovou řadu Škody brzy obohatí nová generace vozu Škoda Roomster, která přijde na trh v polovině příštího roku v osobní i užitkové verzi. Tradičně byl zájem o Škodu Octavia G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn, jejíž užitná hodnota a bezkonkurenční provozní náklady oslovují stále více fleetových manažerů a nákupčích.

Velmi poutavou přednáškou zaujal hosty Jiří Čumpelík ze společnosti CS Solutions. Na úvod položil do pléna otázku, zda lze u současných vozů dosahovat hodnot spotřeby pohonných hmot uváděných v technickém průkazu. K překvapení většiny přítomných pak tlumočil svůj názor i osobní zkušenost, že tyto hodnoty lze nejenom dodržet, ale i „pokořit“, tj. jezdit až o 10 % pod tyto limity. Za hlavní problém, proč se to řidičům nedaří, označil stereotypy a mýty minulosti. Dnešní vozy vyžadují zcela jiný styl jízdy, než tomu bylo před dvaceti lety, a pouze pochopení nové techniky a porozumění jejím „potřebám“ vede ke kýženým výsledkům.

Blok přednášek uzavřel Stanislav Zelenka ze společnosti AUTOauction Group, který poskytl užitečné informace o remarketingu ojetých vozidel a změnách, které tomuto odvětví přinesla novela zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích č. 56/2001 Sb. Odprodejem ojetých vozidel sice jejich role ve firmě končí, ale odpovědní manažeři by se již dávno předtím měli zamyslet nad řadou faktorů, které ovlivňují jejich zůstatkové ceny, a nad vlastním způsobem remarketingu.

Tour de Fleet 2015 spěje do svého finiše. Tento pátek končí termín pro podání nominací produktů a služeb do ankety ALD Automotive Fleet Awards. Veřejnost však může stále hlasovat o nejoblíbenější Firemní auta roku ve speciální kategorii na internetu, a to na adrese www.firemniautoroku.cz.

Na akci Fleet Festival Praha a Fleet Gala (udílení cen Fleet Awards) se lze registrovat na stránkách www.ifleet.cz, složka Eventy.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď