Čtyři tipy, jak správně vrstvit náhrdelníky

foto

Určitě tu situaci znáte. Připravujete se do práce nebo ven, stojíte před šperkovnicí a přemýšlíte, který z náhrdelníků si vybrat. Potřebujete působit elegantně a decentně, takže perly jsou jasnou volbou. Ale přece nemůžete doma nechat oblíbený srdíčko od partnera. I nám se to často stává, proto Vám dnes poradíme, jak náhrdelníky kombinovat, abyste si jejich vrstvení užívali.

Fotogalerie

Přitáhněte pozornost ke své tváři

Říká se, že ženinou největší ozdobou je úsměv. A právě nošení náhrdelníků k němu přivádí pozornost. Vrstvení řetízků dokáže zaujmout stejně jako jediný statement kousek. Lehčí a decentní míchání více náhrdelníků vypadá na první pohled jednoduše, ale ve skutečnosti může dát zabrat.

Čtyři základní pravidla vrstvení

Vaše sbírka klenotů je jistě úctyhodná a objevují se v ní jak luxusní kousky jako je starožitný medailonek, tak levnější pestrobarevná bižuterie. Začněte proto vždy tím, že vyberete náhrdelník, který je pro danou příležitost vaším must-have. Teprve k němu přidávejte další.

Decentní přívěsek

Každá jistě máte jeden nejoblíbenější. Může to být zlatý přívěsek od milované osoby, nebo vaše znamení zvěrokruhu. Do začátku je tak vhodné zkombinovat jej se dvěma podobnými jemnými řetízky. Pak zkuste experimentovat s délkami tak, aby mezi jednotlivými kousky zůstaly několikacentimetrové mezery. Vhodným doplněním i zůstává zdobený řetízek a náhrdelník s přívěskem v jiném tvaru, který vybalancuje jednotlivé textury šperků.

Perlový náhrdelník

Perly patří ke stálicím módního nebe. Jedna šňůra je vždy symbolem elegance a klasického looku, ale vrstvení dokáže proměnit konzervativní kousek v něco opravdu trendy. Jediná řada perel vypadá efektně a dynamicky s robustnějším řetízkem. Případně lze doplnit perlový náhrdelník jednoduchým řetízkem s perlovým přívěskem. Zajímavě vypadá i vrstvení samotných perlových náhrdelníků s různě velkými perlami.

Míchání drahých kovů

Pravidlo, že buď nosíte zlato, nebo stříbro, je už dávno pasé. Začátečnice ocení náhrdelník, který už v sobě oba materiály kombinuje. Stačí pak navrstvit další dva náhrdelníky se stejným povrchem. Pro pokročilé je ideální mix dvou stříbrných kousků a jednoho zlatého. Podstatné je, aby řetízky měly podobnou tloušťku a vypadaly tak proporcionálně správně.

Barevné drahokamy

Jestliže milujete výrazné a zářivě barevné drahé kameny, nesnažte se vždy nosit outfit ve stejných odstínech a nechte je vyniknout. Ukažte, že rozumíte módě, a propojte spolu tři různé originální drahokamové náhrdelníky. Vhodná je i kombinace výrazného základního kusu a tenčích řetízků ozdobených nápaditým hroznem drahokamů.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

6°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď