Čtvrtfinále BK Mladá Boleslav

foto Ilustrační foto - Utkání 51. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav, 5. března 2021 v Mladé Boleslavi. David Šťastný (vlevo) z Mladé Boleslavi střílí gól brankáři Třince Ondřeji Kacetlovi.

Hokejisté BK Mladá Boleslav ve čtvrtek 18. března sehraje se svým protivníkem HC Dynamo Pardubice čtvrtfinále.

Přímá cesta do čtvrtfinále

BK Mladá Boleslav si vybojovala přímý postup do čtvrtfinále, když dokázala ve velmi těžkém zápase porazit HC Oceláři Třinec. Ti naopak ztratili šanci na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Oceláři nezískali ve čtyřech zápasech za sebou bod, končí v základní části druzí. Kromě toho slaví historické maximum v základní části, kdy se oproti loňskému roku posunuli o jeden příčku nahoru. Díky tříbodové výhře se Boleslav nemusí obávat o své umístění v tabulce. Proti Třinci jako jediný tým dokázali čtyřikrát vyhrát.

První se v zápase trefil Martin Růžička, který po signalizované výhodě dokázal protlačit puk do brány přes svého jmenovce Jana Růžičku. V polovině úvodního dějství Bruslaři dokázali vyrovnat, což jim vlilo krev do žil. Během zápasu přidali ještě dvě branky, kdy se ve 26. minutě trefil Šťastný a poté Najmann. Zápas skončil 3:1 pro Mladou Boleslav, která rovnou díky tomu postoupila do čtvrtfinále.

Porazí Dynamo Bruslaře?

Čtvrtfinálový soupeř Bruslařů Dynamo Pardubice porazil Karlovy Vary. Karlovy Vary po vynikajícím úvodu v sezóně končí v základní tabulce na 11. místě. Vzájemný duel s Bruslaři byl jasně lepší pro BK Mladá Boleslav. Hosté se v rozmezí 33. - 37. minuty dostali do dvoubrankového vedení. Místo, aby Karlovy Vary provedly tlak na soupeře, obdrželi ve 43. minutě další gól a bylo rozhodnuto o dalším čtvrtfinalistovi. Karlovy Vary vstřelily branku až posledních pět minut před koncem. Konečný výsledek byl 11: 3 a Dynamo se tak stalo prvním týmem v historii českého play off, kterému se povedlo za jediný zápas nastřílet 11 branek. Pět bodů za dva góly a tři asistence si odnesli Anthony Camara a Tomáš Zohorna. Čtyři nahrávky si nasbíral Marek Ďaloga na postu obránce, dvakrát se prosadil také Matěj Blümel.

Je možné podpořit svůj tým sázením na výsledek zápasu, v tomto případě existuje mnoho výhodných kódů, zobrazte promo kódy tipsport. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!