Co znamená dům na klíč?

foto

"Dům na klíč" je pojem, který každý z vás už určitě slyšel a tuší jeho význam, ale co přesně tato výstavba obnáší, jaký je postup výstavby a jaké nadstandardní služby si můžete připlatit se dočtete v následujícím článku.

Pokud si zvolíte zakoupení bytového či rodinného domu na klíč, volíte si tu nejjednodušší variantu bez starostí. Kupujete si totiž kompletní službu výstavby vašeho bydlení.

Jak funguje výstavba domu na klíč?

Skvělou výhodou výstavby domu na klíč je to, že je vše na základě představ kupujícího. Pokud jste si mysleli, že výstavba domu na klíč znamená obdržení katalogu s již hotovým rodinným domem, byli jste na omylu. Stanovíte si vaše požadavky a výstavba může být zahájena. V průběhu celé realizace má zákazník možnost navštěvovat výstavbu v předem vystaveném termínu nebo je samozřejmě možné se domluvit individuálně a nahlížet tak na stavbu jeho vysněného domu.

Postup komunikace před zahájením stavby domu na klíč

Rádi vás zde seznámíme s postupem před výstavbou domu na klíč. Základ je tedy výběr stavební firmy. Doporučujeme vybrat stavební firmu s dlouholetými zkušenostmi, možnostmi nahlédnutí na již zrealizované výstavby a recenze od zákazníků. Pokud máte výběr jasný, je to nejtěžší za vámi. Následné postupy a vaše požadavky konzultujte přímo se stavební firmou. Před zahájením samotné výstavby proběhne několik konzultací o vašich představách ideálního domu. Sami si určíte, jak velký by měl dům být, rozměry a umístění místností, umístění oken, dveří až například po výběr podlahy. Vše je na komunikaci, je důležité sdělit vaše požadavky předem.

Co vše je možné si připlatit?

Nic není nemožné. Pokud si zákazník stanový svoje požadavky s dostačujícím předstihem, je stavební firma ochotná splnit velmi nadstandardní služby co se týče vnitřků i zahrady. Je reálné si připlatit terénní úpravy zahrady, kompletní výstavbu koupelny, WC a podobně. Pochopitelně si za tyto služby připlatíme. Každý má možnost výběru, zda si tyto nadstandardní služby zvládne vyřešit sám a nebo se rozhodne pro pohodlí a jistotu, že provedení služeb bude kvalitní.

Výstavba bytových domů na klíč

U výstavby bytových domů na klíč je postup úplně jiný. Stavební firma vybírá místo výstavby sama. Plánování, výkresy a realizace je pouze na ní. Až je samotná výstavba zrealizovaná, tak jdou byty teprve do prodeje. Nejčastěji přes realitní kancelář. Zákazník si vybírá už hotový byt a není zde možnost příplatku za vlastní požadavky jako je umístění oken, velikosti daných místností a podobně. Kupující tedy kupuje byt takový, jaký je. Velkou výhodou je celkově rychlejší proces, protože je byt připravený k okamžitému nastěhování. Zákazník má tedy méně starostí s plánováním.

Stavební firma MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. se specializuje na výstavbu bytových domů na klíč od roku 1999.
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď