Chystáte se opět začít lyžovat? Tohle vám může zachránit život

foto

Chtěli byste opět začít lyžovat, ale chybí vám potřebná výstroj? Poradíme vám, co by vám rozhodně nemělo chybět.

Víme. Lyžování nepochybně patří ke sportům, které nejsou zrovna nejlevnější. Právě naopak. Lyže, lyžáky, brýle a helma nebo oblečení, jsou kousky, při kterých se určitě vyplatí vsadit na kvalitu. Výhodou je, že právě v lednu startují mnohé výprodeje, díky kterým si vše dokážete zakoupit mnohem výhodněji.

Lyže, lyžáky a přilba

Při výběru začněme od lyží. Při jejich výběru byste měli zohlednit hned několik faktorů. Snad nejdůležitější je správná délka lyží. Ty by měly sahat do výše někde mezi vaším ramenem a bradou. Příliš dlouhé lyže by vám totiž mohli dělat nemalé problémy při jejich ovládání. Důležitá je i výška holí. Ty by měly být vysoké tak, abyste měli při jejich držení měli loket v pravém úhlu.

Před odjezdem na svah byste měli dbát i o to, aby měli vaše lyže pořádně nabroušené hrany a správně nastavené vázání is ohledem na vaši váhu a lyžařské schopnosti. Lyžáky by zároveň neměly být velmi tvrdé, protože byste je nemuseli vědět pořádně zatlačit do lyží. Zároveň musíte dbát i na pohodlnost, protože to po celodenním lyžování jistě oceníte.

Šetřit bychom neměli ani při výběru přilby. Ta je možná ještě o něco důležitější než samotné lyže. Pády, které se občas vyskytnou, jsou mnohdy velmi nebezpečné a chránič hlavy vám může nejednou zachránit život.

Pokud jste si mysleli, že přilba nemá "datum spotřeby" a vyměnit ji musíte pouze v případě, že praskne, jste na omylu. I přilby mají svou životnost a měnit byste je měli každých pár let, a to i v případě, že navenek nepůsobí poškozeny. Důvodem je právě materiál, ze kterého je vyrobena. Ten se totiž zvykne opotřebovávat a stávat se méně bezpečným.

Lyžařské oblečení

Funkční a zároveň moderní sportovní oblečení jistě ocení každý sportovec. Snad nejdůležitějším prvkem jsou brýle. Ty musí mít kvalitní skla, přes které uvidíte za každého počasí. Podobně by měly být na tom i rukavice. Měly by vás nejen zahřát, ale následně by měly být i dostatečně flexibilní, aby vám nedělalo problém držení holí. Co se týče kalhot a bundy, jejich výběr je v podstatě na vás. Sportovní obchody mají ve své nabídce kvanta různých střihů a barev, takže si určitě budete mít z čeho vybírat. Jedinou podmínkou je jejich dostatečné zateplení a odolnost. Při výběru se proto kromě samotného designu zaměřte i na tzv. na vodní sloupec.

Dokoupit si můžete i chránič zad, který je nazýván i želva. Ze začátku vám sice může být trošku nepohodlný, ale zvyknete si. Může vám totiž zachránit život.

Náš tip: Chcete-li při koupi ušetřit, vsaďte na osvědčené slevové kupóny, které najdete na webu Vasekupony.cz. Insportline slevový kupón nebo Aboutyou slevový kód či mnohé další, vás jistě mile potěší.

Na co byste tedy neměli zapomenout?

  • Lyže
  • Hole
  • Lyžáky
  • Přilba
  • Rukavice
  • Brýle
  • Bunda a oteplovačky s vysokým vodním sloupcem
  • Termoprádlo
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

16°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď