Chyby v péči o štětce a houbičky na make up, které kazí vaši pleť

foto

Pokud je třeba, tak každý profesionální vizážista dokáže aplikovat make up i s prsty a pomoci jednoduchých štětců na malování. Ale pro ti, kteří neovládli profesionální metodu nanesení make upu jsou nástroje polovinou úspěchu. Proto je tak důležité vědět, jak pečovat o štětce a houbičky na make-up.

Fotogalerie

1. Čistíte své nástroje špatným způsobem

Když jde o otázku " jak čistit štětce na make-up ", napadne nás samozřejmě milion speciálních prostředků a zařízení. V domácích podmínkách ale dívky nejčastěji používají běžné tekuté mýdlo. Na webových stránkách lze často potkat ještě spoustu škodlivých rad v péči o houbičky a štětce na make up. " Beauty-experti " doporučují čistit nástroje na líčení šamponem na vlasy, prostředkem na mytí nádobí a dokonce přírodním mýdlem. Lépe tedy ihned je vyhodit, stejně za krátkou dobu už nebudou vhodné k použití.

Nešetřete penězi na speciální čisticí prostředky na make up nástroje, neboť se tak prodlouží jejich využití. Takové prostředky mohou být v podobě gelů a tuhého mýdla. Hlavní je však jejich výhoda - vzorec obsahuje antibakteriální složky, které zabíjejí všechny mikroby.

Pokud nemáte prostředky na nákup speciálních čističů, tak alespoň používejte antibakteriální gely na umytí. Sice vám tak kvalitně nevyčistí nástroje, ale zabijí všechny bakterie. Na naši webové stránce Makeup.sk najdete velké množství druhů těchto prostředků a máte možnost vybrat vhodný právě pro vás.

2. Čistíte své nástroje ve špatnou dobu

Pokud se rozhodnete vyčistit svou houbičku na make up proto, že se barva z obvyklé růžové změnila na špinavě béžovou, tak děláte chybu. Měla byste ji čistit po každé aplikaci make up prostředku. Toto pravidlo zajistí nejen dlouhý «život» vašich nástrojů , ale i líčení bez efektu masky.

Se štětci je náročnější - dělí se na kategorie, podle nichž se určuje doba jejich používání bez čištění.

  • Povrchově lze čistit štětce každý den před a po použití. K tomu budete potřebovat jen sprej na čištění štětců (antiseptik) a suché ubrousky. Rozprašte na štětec prostředek a utřete ho ubrouskem.
  • Štětce na suché prostředky (stíny, pudr, tvářenka) lze čistit jednou týdně. Ne však povrchově, ale s vodou.
  • Štětce na krémové produkty se čistí po použití nebo nejméně 2x týdně.

3. Čistíte své nástroje špatným postupem

Návod na čištění všech nástrojů pro make-up:

  1. Namočit;
  2. Namydlit až do vzniku pěny;
  3. Pečlivě promýt pro odstranění zbytků kosmetiky

Opakujte tento postup dvakrát, pokud je nutno.

K lepšímu výsledku se vyplatí použít speciální silikonový čistič štětců, který lze koupit ve všech kosmetických obchodech

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

5°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď