Chcete vyměnit svůj starý obývák za nový? Máme pro vás nápady bez čeho se váš obývák určitě neobejde.

foto

Obývák není jen místem k odpočinku a načerpání nových sil pro výzvy následujících dnů, ale také místem, které je naší výkladní skříní. Právě tam nejčastěji přijímáme hosty a trávíme čas s přáteli, se kterými pořádáme párty nebo prostě mluvíme o všem možném. Chcete vyměnit svůj starý obývák za nový a nevíte jak na to? Přinášíme vám nápady, bez čeho se váš obývák určitě neobejde.

Změna stylu a nábytku na nový obývací pokoj je možná, aniž byste utráceli obrovské částky a se špetkou fantazie, která nikdy neuškodí. Po tolika letech strávených ve stejném obývacím pokoji je touha po výměně nábytku oprávněná a se správnými triky a radami je možné změnit vzhled obývacího pokoje v krátkém čase. Zařídit moderní obývací pokoj není tak snadný úkol, jak by se mohlo zdát.

Obnovte obývací pokoj změnou a uspořádáním pohovky

Nábytek do obývacího pokoje by měl být odolný, pohodlný a nenáročný na údržbu, protože při každodenním používání může dojít k jeho znečištění a poškození.

Prvním způsobem jak změnit obývák je výběr a uspořádání nové pohovky v místnosti. Novou pohovku můžete umístit jinak, než jste byli zvyklí u původní. Například přesunout směrem od stěny a umístit ji do více středové části místnosti nebo ji jednoduše otočit o 45 ° vzhledem k její aktuální poloze. Jedná se o jednoduchý zásah, který může zcela změnit perspektivu prostředí. S pomocí kvalitní rozkládací pohovky interiér oživíte okamžitě. Aby byla změna dokonalá, můžete k pohovce položit nový koberec nebo pořídit nižší konferenční stůl.

Umístěte do obývacího pokoje knihovnu

Velmi velký obývací pokoj často není zařízen správným způsobem, protože buď nemáte dostatek rozpočtu na jeho vybavení, nebo se bojíte toho, abyste místnost zaplnili nadměrným počtem nábytku bez logiky. Velký obývací pokoj lze rozdělit na dvě části pomocí oboustranné knihovny, což vytváří dvě zcela nová prostředí. Pokud rozdělíte pokoj knihovnou, záleží pak jen na vás, která část obývacího pokoje je určena pro konverzaci a sledování televize a která pro tišší činnosti, jako je čtení v křesle, studium nebo práce na PC.

V obýváku by neměla chybět ani moderní obývací stěna, která poskytne úložný prostor pro všechny potřebné věci. Obývací stěna i další nábytek do obývacího pokoje by měl mít výraznou barvu. Nebojte se intenzivních odstínů, které vizuálně oživí interiér. Barvy jsou obzvláště důležité v případě malých místností. Obvykle pro ně volíme světlé, tlumené barvy stěn, které vizuálně zvětšují místnost.

Úložné prostory zajistí šuplíkové komody

Komoda je kus nábytku s tradicemi, který sahá až do Francie v sedmnáctém století. Je pravda, že komoda v ložnici Ludvíka XIV ve Versailles vypadala úplně jinak než současný kus nábytku, ale její zásuvky byly dokonale odkryté a splňovaly funkce dané jejím tvůrcem. Komoda je kus nábytku, který miluje téměř každý, a proto může stát prakticky v jakékoli místnosti v bytě. Asi nikdo z nás si nedokáže bez šuplíkové komody představit každodenní život. Navzdory skutečnosti, že komoda je obvykle malý kus nábytku, je prostorná a s mnoha možnostmi využití. Forma komody, její proporce, vybavení, povrchová úprava a zdobení závisí na tom, zda má být nábytek použit pro práci, skladování nebo reprezentaci. To jsou prvky, které rozhodují o tom, kterou komodu zvolit do obývacího pokoje a které do haly.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

6°C

Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď