Chcete odměnit svého školáka? Máme pro vás 8 tipů

foto

Rozhodli jste se ocenit celoroční úsilí vašich ratolestí a dát jim za dobré vysvědčení dárek? Tak pak se vám určitě sejdou naše tipy, čímž je potěšit a jak při nákupu ušetřit.

Je na každém rodiči, zda se rozhodne děti za dobré výsledky ve škole pochválit nebo je i odměnit dárkem. Pochvalami bychom neměli šetřit ani během roku. Děti to potěší a motivuje k ještě lepším výkonům. Pokud jste se je rozhodli i obdarovat, můžete se nechat inspirovat našimi tipy na dárky. Sepsali jsme nápady pro každý rozpočet. Věděli jste, že některé obchody nabízejí za dobré známky slevu? Stačí se v obchodě prokázat vysvědčením.

Mobilní telefon

Nový telefon dětem určitě udělá velkou radost. Menším školákům bude stačit telefon se základními funkcemi, který budou vědět bez problémů ovládat i samy. Větší děti už často touží po dotykových telefonech, které disponují více funkcemi a mohou si do nich nainstalovat různé aplikace. Na Smarty.cz najdete široký výběr telefonů. Koupě nového telefonu někdy dokáže pořádně zatížit rodinný rozpočet, neváhejte proto při nákupu využít Smarty slevový kód.

Hudební nástroj

Inklinují vaše děti k hudbě? Tak potom na Muziker.cz, kde najdete opravdu velký výběr hudebních nástrojů. Právě teď je ten správný čas na jejich koupi. Přes prázdniny budou mít děti dostatek volného času na zdokonalování se ve svém koníčku. Kromě hudebních nástrojů tam najdete i mixážní pulty, sluchátka a mnoho dalších originálních dárků. Při nákupu nyní můžete využít Muziker slevový kupón, díky kterému budete moci ještě cosi ušetřit.

Herní příslušenství

Pokud byste se dětí zeptali po jakém dárku touží, většina z nich by pravděpodobně odpověděla, že si přeje herní konzoli nebo novou hru. Nemusíte mít vůbec výčitky, pokud jim toto přání splníte. Vědci potvrdili, že hraní her má pozitivní vliv na rozvoj motorických dovedností, tříbí logické myšlení, učí je rychle reagovat a zlepšuje paměť. Důležité je ale nenechat je před počítačem sedět celý den a stanovit jim denní limit na hraní, který musí vždy dodržet.

Smart hodinky

Při elektronických dárcích ještě chvíli zůstaneme. Dnešní generace dětí vyrůstala v obklopení elektroniky již od dětství, takže i z toho důvodu se právě ta často objevuje na jejich seznamech přání. Smart hodinky jim umožní sledovat svou fyzickou aktivitu během dne. Děti mají rádi soutěže a výzvy. Motivujte je každý den splnit určitou metu. Případně mohou soutěžit se svými sourozenci nebo kamarády a závodit v tom, kdo během dne udělá více kroků.

Vezměte je na výlet

Odměnou za vysvědčení nemusí být jen dárek. Věnujte dětem svůj čas a vezměte je například do zoologické zahrady či na kolotoče. Nebo si můžete naplánovat celodenní výlet někam do přírody či do jeskyně. Děti bude bavit i návštěva hradu nebo muzea. V případě, že vám to opatření dovolí, můžete s nimi zajít i do kina. Možností je hodně a uvidíte, že si to nakonec užijete i vy.

Chutná odměna

Pokud během celého roku dáváte pozor na to, aby měly děti vyváženou stravu, jeden den v roce můžete udělat výjimku. Zmrzlina, koláč, hranolky nebo pizza - toto jsou nejčastější odpovědi na otázky, jaká jídla mají děti nejraději. Nic se nestane, pokud jednou za čas snědí i něco méně zdravé, klidně jim to dovolte.

Zchlaďte se u vody

Teploty v posledních dnech dosahují rekordní hodnoty, a proto je nyní ideální čas vybrat se spolu s dětmi k vodě. Pokud máte možnost, vezměte je do akvaparku a vyzkoušejte spolu různé atrakce. Ale určitě se potěší i návštěvě koupaliště nebo jezera. Existuje snad příjemnější trávení horkých letních dnů?

Kniha nebo společenská hra

Knihy a hry budou výbornou volbou, pokud chcete dětem věnovat dárek, který je nejen zabaví, ale i něco nového naučí. Vezměte je do knihkupectví a dovolte jim, ať si sami vyberou novou knihu do sbírky. Určitě je potěší i nová společenská hra. Tu využijete i během deštivých prázdninových dní nebo během dlouhé cesty na dovolenou.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

26°C

Dnes je pondělí 26. července 2021

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď