Cestovatelka Dana Trávníčková přichází s novým titulem

foto

Praha - Cestovatelka Dana Trávníčková přichází s novým titulem, její osmá kniha se věnuje Íránu, Mongolsku a Turecku.

Fotogalerie

Procestovala 120 zemí všech kontinentů a napsala o nich osm knih. Knih, které pomáhají pochopit dnešní svět. Nejnovější z tzv. cesto-faktopisů české cestovatelky a spisovatelky Dany Trávníčkové "Příběh Íránu, Mongolska a Turecka - říší, které pohnuly světem" právě vychází.

Každá z těchto tří zemí má za sebou dramatické události, které ovlivnily chod celého světa. Všechny v minulosti mohutně expandovaly, ovládly nesmírná území s různými etniky, kulturami, jazyky a náboženstvím a vytvořily světové říše. Jejich příběhy se místy proplétaly - jak navzájem, tak každá z nich s příběhem Evropy a někdy i naší země. Stejně jako ostatní tituly Dany Trávníčkové informačně bohatý text doplňují stovky barevných fotografií i názorné mapky.

"Během mnohaletého cestování jsem si stále více uvědomovala, že navzdory záplavě informací, nejsou faktické znalosti o světě obecně příliš velké. Postrádala jsem literaturu, která by ukazovala regiony světa v náležitých souvislostech," říká Dana Trávníčková.

Knižní řada cesto-faktopisů je druhem literatury faktu ve čtenářsky přívětivé podobě. Každý titul předkládá systémově pojatý pohled na jeden kulturně-historický region světa jako na provázaný komplex přírody, historie i současnosti, etnik, kultury i náboženství. Vše ve vazbách a souvislostech jak mezi zeměmi daného regionu, tak ve vztahu k dalším částem světa - zejména k Evropě a České republice. Mimochodem, termín faktopis si Dana Trávníčková nechala patentovat.

Cesto-faktopisná řada je neziskovým projektem nakladatelství (cena je dána pouze technickými náklady). K dostání zejména v knižních e-shopech Kosmas, Euromedia (Luxor) či Megaknihy.

Více na stránkách nakladatelství: www.danytravel.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

29°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď