Bílkoviny jsou důležitým stavebním kamenem pro vaše svaly. Jak si zajistit jejich dostatečný příjem?

foto

Spousta lidí si myslí, že bílkoviny jsou důležité jen pro sportovce, což je velmi rozšířený mýtus. Bez dostatečného příjmu této makroživiny se naše tělo začne velmi rychle hroutit a podléhat nemocem. Ať už jste aktivní člověk, či trávíte své dny v klidu, bez bílkovin se neobejdete. Jak je doplnit?

Kolik bílkovin potřebujete?

Začneme od těch nejméně náročných skupin lidí, což jsou přirozeně pasivně naladění jedinci. Máte-li naprosté minimum fyzické aktivity, měli byste denně přijmout přibližně 0,9 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti. Průměrně fyzicky namáhaní jedinci si pak vystačí s dávkami okolo 1,5 gramu na kilogram. Pravidelně silově cvičící či pracující by se měli držet příjmu nad 2 gramy na kilogram denně.

Ne vždy je jednoduché sníst potřebné množství této makroživiny v klasické stravě. V takové chvíli přichází na scénu moderní doplňky stravy se špičkovou vstřebatelností. Řešením jsou například chutné proteinové tyčinky, proteinové nápoje a podobné vychytávky. Ty se bez zatížení trávicího ústrojí snadno a rychle postarají o dostatečný příjem. Dbejte na to, že se jedná pouze o doplněk a nenahrazujte s těmito věcmi klasickou stravu úplně.

Dopřejte svému tělu jen to nejlepší

Jako ve všech jiných oblastech, i zde je potřeba dbát na kvalitní prověřené produkty. Jedině ty se totiž postarají spolehlivě o svou práci a posílí vaše zdraví. Z toho důvodu vybírejte proteinové doplňky jen z poctivých obchodů.

Jedním z nich je online obchod victus.cz. Ten se zaměřuje jen na produkty s potřebnými certifikáty a špičkovou kvalitou. Chcete-li plně podpořit své zdraví, případně své sportovní výkony, určitě se podívejte na zmíněné stránky a vyberte si vše potřebné z jejich nabídky.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď