Betonová dlažba rozhodně není fádní. Dostupná je v široké škále provedení

foto

Při stavbě nového domu je pro drtivou většinu majitelů nové nemovitosti vysoce důležitá nejen podoba samotné budovy, ale také venkovní plochy, která ji obklopuje. To platí jak pro rodinné domky a další objekty určené k bydlení, tak i pro kancelářské budovy, hotely či školy a další nemovitosti. K úpravě zahrad a dalších prostranství je navíc často na místě přistoupit i u starších objektů. Někdy proto, aby lépe vyhovovaly požadavkům moderní doby, jindy čistě kvůli opotřebení způsobeného zubem času a povětrnostními vlivy.

Zpevněné plochy jsou třeba nejen ve městě a v místech s velkým provozem. Výrazně zkvalitní život i rodinám žijícím v domku se zahradou

Obyvatelé rodinných domků si samozřejmě většinou přejí mít na zahradě co nejvíce zeleně, zároveň však touží po dostatečném komfortu. Trávník je bezesporu nádherný, ale ve chvíli, kdy zaprší, se při chůzi po něm během chvilky promočí boty a podpatky se boří do změklé zeminy. Je tedy na místě zajistit zpevněné cestičky, které zajistí pohodlnou cestu do práce i za zábavou bez rizika znečištění obuvi. Pevné podloží ocení i majitelé automobilu, kteří každý den nezajíždějí do garáže. Skvělou volbou pro budování pěšinek i parkovacích stání přitom je betonová dlažba. Ta je navíc vynikajícím materiálem i pro vybudování terasy. A jelikož dokáže skvěle odolávat rozmarům počasí, dokáže sloužit opravdu dlouho.

Zatravňovací dlažba se na jaře zazelená. A zámkovou dlažbu lze snadno nainstalovat i znovu rozebrat

Zatravňovací dlažba je skvělým řešením pro stání na soukromých zahradách i pro veřejná či firemní parkoviště. Umožňuje trávě růst a vypadá mnohem lépe než asfalt. Zámková dlažba zase vyniká jednoduchou instalací. A v případě, kdy je pod ní třeba provést opravy inženýrských sítí nebo potrubí, je její rozebrání a opětovné sestavení velice rychlé. Pro dokonalý vzhled je vhodné kolem dlážděné plochy umístit betonové obrubníky.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 11:00 17°C

Celá předpověď