Automatizujte HR oddělení u vás ve firmě

foto

Ve firmách se obvykle mluví zejména o automatizaci výroby, i na jiných odděleních však technologie dokáží ušetřit čas, starosti, a hlavně minimalizovat riziko chyb. Jedním z takových příkladů je i automatizace HR oddělení.

Co znamená taková automatizace HR procesů? Automatizovat se dají školení, onboarding a mnoho dalšího. Už se vám nestane, že byste na něco zapomněli. Spustíte procesní workflow, vyberete cílového uživatele a aplikace už za vás pohlídá, že bylo vše provedeno správně.

Automatizaci vytvoříte jednou a pak už jen spouštíte

Na HR oddělení se dokola vykonává spousta procesů. Pro každého zaměstnance řešíte ty samé problémy. Nebylo by jednodušší si je jednou definovat, jednou stanovit postup a ten poté dodržovat s každým zaměstnancem? A co kdyby tohle za vás uměl někdo pohlídat?

Jde to. Se správným nástrojem si personalista vytvoří checklist, který pak pouze spouští pro vybrané uživatele.

Konkrétní příklad: onboarding

Skvěle se tento systém dá využít například u onboardingu. Když do týmu nastupuje nový člen, chcete mu nejen sdělit, jak firma funguje, ale také vše ukázat, zaučit ho, seznámit s kolegy, dát mu přístupové údaje do systémů, dostane čip a klíče, musí projít zákonnými školeními, podepisuje řadu dokumentů. Pokud na něco zapomenete, je to problém.

S definovaným checklistem se nic takového nestane. Každý úkon si v checklistu odškrtáváte, takže zapomenout prostě nejde. V systému přehledně vidíte, jestli je úkol ve stavu k vyřízení, probíhající nebo hotový.

Takto je samozřejmě možné vytvořit si různé checklisty pro různé pozice, nachystat si seznamy pro nejrůznější aktivity u vás ve firmě, které spadají pod HR oddělení. Počítače jsou tady od toho, aby nám usnadnily práci a myslely za nás. Naučte se je tak využívat. Odměnou vám bude úspora financí i času.

22°C

Dnes je sobota 2. července 2022

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď