Automatizace domácnosti vám ušetří čas i peníze

foto

Možná jste si všimli, že sílící trend motorizace a automatizace už pronikl i do domácností. Specializované firmy a dodavatelé nabízejí smart systémy, do kterých lze zapojit ovládání osvětlení, oken, stínění, zabezpečení, energií nebo vstupů. Prostřednictvím jediné aplikace můžete tímto způsobem řídit celou inteligentní domácnost.

Fotogalerie

Systém TaHoma umí víc, než si možná myslíte

Jedním z takových automatizovaných ovladačů je smart home systém TaHoma od světového výrobce Somfy, který doma stačí připojit pouze k internetu. Pořízení systému tedy není spojené s žádnými stavebními úpravami, a proto není problém ho vzít sebou i při stěhování. V rámci domácí automatizace zvládnete mimo dům ovládat i stínění na zahradní pergole nebo garážová vrata.

Scénáře fungování chytré domácnosti

Výhodou automatizace ovládání různých částí rodinného domu, kanceláře nebo obchodu je fakt, že systém TaHoma nefunguje jedním způsobem, ale dokáže reagovat na různé situace. Toho lze docílit díky nabídce až 20 scénářů, které lze v systému nastavit. Scénáře mohou reagovat např. jinak ve všední den a o víkendu, nebo při odchodu a příchodu domů. Díky tomu nemusíte např. kontrolovat světla, okna nebo topení, když odcházíte. Dle scénáře se všechny systémy zachovají podle vašeho přání.

Ovládejte venkovní stínění snadno a rychle

Jak už jsme zmínili, smart technologiemi lze ovládat venkovní stínění oken bez ohledu na typ. V případě výrobce z Velké Bíteše produkujícího stínění na míru pod značkou Minirol se jedná o předokenní rolety a screeny se slunečními a větrnými čidly. Díky automatizované domácnosti je ovládání stínění celého domu snadné a pohodlné. Stínění tak můžete vybírat pouze podle jeho specifických vlastností:

  • Předokenní rolety

Klasické rolety se skládají z lamel a při stažení kompletně zastíní místnost. Fungují jako efektivní ochrana proti hluku, nezvaným hostům i proti poškození oken při nepřízni počasí.

  • Screenové rolety

Screeny tvoří textilie, která vám během stínění umožní výhled ven. Hodí se i na velké plochy nebo ven do pergoly, altánu nebo zimní zahrady. Díky hustotě tkaniny uživatele chrání i proti hmyzu, dešti i prachu.

                    

Pokud vás zajímá víc o propojení stínění s moderní domácností, napište si na webu Minirol o nabídku zdarma.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď