Ashwagandha: Tajemství boje proti stresu a oslabené imunitě

foto

Žijete v pohodě? Pokud odpovídáte, že ano, gratulujeme, patříte ovšem do menšiny. Jestli je odpověď záporná, nevěste hlavu. Dnešní doba je uspěchaná, na lidi je kladen velký tlak. V práci musí podávat maximální výkony, zodpovědnost i množství úkolů bobtnají. Do toho chceme vést i spokojený soukromý život. Nátlak, který je na nás dnes vyvíjen, má za důsledek různé nemoci. Od psychické nepohody, jako jsou úzkosti, nespavosti až po oslabenou imunitu. Řešením jsou adaptogeny jako ashwagandha. Ptáte se, o co se jedná?

Co je ašvaganda?

Začneme zcela trefnou charakteristikou. Ashwagandha, taktéž asvagandha nebo ašvaganda je královna bylin. Rostlina původem z Indie a Číny je tzv. adaptogen, což je bylina, jež zvyšuje odolnost proti stresovým situacím. Také umí posílit schopnost odolávat změněným podmínkám a pomáhá adaptovat se na ně. Důkazem je skutečnost, že samotná ašvaganda roste v extrémních podmínkách a sama v nich umí přežít. Je to díky účinným látkám, které obsahuje. Není divu, že léčitelé ji užívají už tisíce let a i moderní metody na ni nedají dopustit. Jak rostlinka jménem asvagandha vypadá? Jde o keřík, jenž má žluté květy a červené plody. Pro využití je však nejpodstatnější kořen, který se drtí na prášek, a poté se v různé formě užívá.

Ashwagandha – jak se užívá?

Ashwagandhu lze užívat ve formě prášku, ovšem pokud potřebujete něco akutně řešit, museli byste sníst poměrně velké množství. Existuje však účinný výživový doplněk, který obsahuje čistý extrakt z kořene s nejvyšším podílem účinných látek, tzv. withanolidů (5 %), díky čemuž produkt maximálně účinkuje. Ashwagandha je rostlina, která se tradičně používá jako adaptogen. Má schopnost zvyšovat odolnost proti stresu a pomáhat přizpůsobit se změněným podmínkám. Kromě toho je také oblíbeným doplňkem stravy a může poskytnout podporu při udržení dobré fyzické a duševní kondice. Doporučujeme přípravek, jenž obsahuje extrakt z černého pepře, což zvyšuje vstřebatelnost látek. Další složka, l-theanin, zase pomáhá snižovat stres a spolu s ashwagandhou maximalizuje účinek doplňku. Právě takový přípravek nabízí Herbs Energy (www.herbsenergy.cz), v čele s Davidem Heroldem. Právě tato firma se specializuje na adaptogeny a nabízí ashwagandhu v té nejlepší kvalitě. David Herold se sám v dětství potýkal s různými nemocemi, a když moc nepomáhala moderní medicína, začal se zajímat o přírodní látky. Mezi ty skvělé patří právě adaptogeny jako ashwagandha, které tak nabízí skvělé a přírodní řešení pro zlepšení kvality života.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

7°C

Dnes je neděle 2. dubna 2023

Očekáváme v 15:00 6°C

Celá předpověď