Aktovka pro prvňáčky: Poradíme vám, jak vybrat tu správnou

foto

Čas letí jako splašený a než se nadějeme, léto skončí a děti opět zasednou do školních lavic. Pokud doma máte dítko, které do školy bude teprve nastupovat, nastal nejvyšší čas, abyste začali řešit jeho školní pomůcky. Nebojte, nenecháme vás v tom a poradíme vám, jak vybírat batohy pro prvňáčky.

Zdraví na prvním místě

Úplně nejdůležitější kritérium, na nějž byste se měli zaměřit, je to, zda je daný batoh ergonomický. Myslete na to, že pohybový aparát dětí je teprve ve vývinu a nošení nevhodného modelu batohu by mu mohlo nenávratně uškodit. Vždy se tedy informujte o tom, zda se jedná o model vhodný pro malé děti a zda má anatomicky tvarovanou zadní část. Školní batoh pro prvňáčky rozhodně není něco, na čem byste měli šetřit, a tudíž si neváhejte za kvalitu připlatit. Přeci jen se jedná o investici do vašich vlastních dětí.

Kromě ergonomického tvaru je taktéž důležitá samotná váha aktovky. Jelikož bude dítko každý den nosit kvanta sešitů, učebnic a celou řadu dalších školních pomůcek, rozhodně hledejte pouze ty nejlehčí školní aktovky pro prvňáčky. Určitě totiž není žádoucí, aby váš potomek musel na zádech tahat zbytečnou váhu navíc. Další důležité kritérium je také vnitřní organizace aktovky. Daný model musí mít dostatek kapes a poskytnout náležitý úložný prostor.

I na vzhledu záleží

Ačkoliv se říká, že na vzhledu nezáleží, není to tak úplně pravda. Při výběru nezapomínejte zapojit ani své dítě, protože se jedná o něco, co bude nosit celých 10 měsíců. Krásné vzory nabízí například aktovky Topgal nebo Step by Step, avšak na trhu existuje celá řada dalších kvalitních značek školních pomůcek. Rozhodně tedy neberte názor svého potomka na lehkou váhu a nechte jej, aby řekl, zda se mu daný model zamlouvá či nikoliv.

Nejlepší školní aktovky pro prvňáčky a mnoho dalšího kvalitního zboží naleznete v internetovém obchodě Báglík.cz. Na jediném místě zakoupíte produkty od značek Step by Step, Stil, Baagl, Ergobag či známé batohy Topgal.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 29. července 2021

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď