Otazníky kolem řepkového oleje

foto Řepka, řepkový olej - ilustrační foto.

Řepkový olej představuje nutričně velmi hodnotnou potravinu, a přesto není jeho význam českými spotřebiteli dostatečně doceňován, což potvrdilo výzkumné šetření společnosti STEM/MARK, provedené v roce 2012.

Čeští spotřebitelé mají ohledně řepkového oleje řadu předsudků a pochybností. V souvislosti s kuchyňským využitím řepkového oleje a jeho zařazováním do zdravého jídelníčku nejčastěji hledají správné odpovědi na tyto otázky:

Je vhodné používat k přípravě pokrmů řepkový olej?

Z průzkumu vyplynulo, že řepkový olej nachází uplatnění pouze ve třetině českých domácností!

Ve skutečnosti jsou současné odrůdy řepky, z nichž se olej vyrábí, kvalitativně odlišné a výrazně lepší, než staré – tzv. erukové odrůdy. Od roku 1985 se v České republice pěstují výlučně tyto nové, tzv. dvounulové odrůdy řepky, které poskytují olej velmi ceněný a doporučovaný odborníky na zdravou výživu.

Ačkoli řepkový olej představuje nutričně velmi hodnotnou potravinu, není jeho význam českými spotřebiteli dostatečně doceňován. Přitom hned za hranicemi, u našich německých sousedů, se stal v roce 2010 řepkový olej nejoblíbenějším rostlinným olejem mezi spotřebiteli a v roce 2011 svoji pozici dokonce posílil.

Olej, salát, zdravá výživa, zelenina - ilustrační foto.

Dodává řepkový olej pokrmům příjemnou chuť?

Z průzkumu vyplynulo, že pouze 1/5 spotřebitelů se domnívá, že řepkový olej dodává pokrmům příjemnou chuť!

Přitom kuchaři potvrzují, že řepkový olej je vhodný pro přípravu jakéhokoli pokrmu. Skvělé uplatnění najde v teplé i studené kuchyni, protože díky své neutrální chuti nepůsobí dominantním dojmem a pouze jedinečně doladí chuť hlavních ingrediencí v pokrmu. Jako mnohostranný olej se dá použít jak k vaření a dušení, tak na přípravu studených pokrmů.

Při použití v teplé i studené kuchyni je řepkový olej skutečným chuťovým zážitkem. Vhodný je zejména do zeleninových salátů, omáček, salátových zálivek a k nakládání zeleniny. Dobře snáší i tepelnou úpravu, při správném použití se nepřipálí a pokrmům dodá jemný oříškový nádech.

Je řepkový olej dobrý pro naše zdraví?

Z průzkumu vyplynulo, že více než ½ osob neví, zda je pro ně řepkový olej výhodný!

Četné studie potvrzují, že mastné kyseliny obsažené v řepkovém oleji mají zásadní přínos v prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Klinické studie, které sledovaly vliv vyšší konzumace řepkového oleje a vliv náhrady živočišných tuků řepkovým olejem, prokázaly např. příznivé ovlivnění hladiny cholesterolu a lepší průchodnost cév. Dobrý vliv na srážlivost krve a snížení hodnoty krevního tlaku. Prevenci vzniku zánětů, posílení imunitního systému. Konzumace řepkového oleje dokonce také brání vzniku alergických reakcí.

Obsahuje řepkový olej zdraví prospěšné mastné kyseliny?

Z průzkumu vyplynulo, že témě polovina dotázaných není schopna říci, zda řepkový olej obsahuje spíše prospěšné mastné kyseliny nebo naopak ty nežádoucí!

Zdravotní přínos řepkového oleje spočívá v nízkém podílu nezdravých nasycených mastných kyselin a velmi vysokém obsahu zdraví prospěšných vícenenasycených mastných kyselin. Navíc řepkový olej má velmi výhodný poměr mezi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami.

Doporučené denní množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin je obsaženo asi ve 100 ml řepkového oleje.

Vyhovuje složení řepkového oleje výživovým požadavkům?

Z průzkumu vyplynulo, že většina respondentů neví, zda složení řepkového oleje vyhovuje výživovým požadavkům z hlediska složení tuků a zastoupení skupin mastných kyselin!

Lékařská doporučení pro množství a skladbu tuků v jídelníčku se shodují se na tom, že celkový příjem tuků by neměl být vyšší než 30 až 35 % celkového energetického příjmu (tj. přibližně 60 až 90 g tuků denně), přičemž z živočišných tuků by měla pocházet maximálně 1/3 tohoto příjmu. Tento podíl bývá velmi často vyčerpán v rámci konzumace tak zvaných skrytých tuků, běžně přijímaných v mase a masných nebo mléčných výrobcích. Zbylé 2/3 by měly tvořit rostlinné tuky a oleje. Na druhou stranu, příjem tuků by neměl klesnout pod 20 % celkového příjmu energie.

Řepkový olej vychází jako zcela ideální zdroj prospěšných rostlinných tuků, vhodný k pravidelné celoživotní konzumaci.

Řepka, řepkové pole - ilustrační foto.

Je vhodné používat řepkový olej k přípravě pokrmů nebo k technickým účelům?

Z průzkumu vyplynulo, že ženy častěji vidí uplatnění rostlinných olejů spíše k přípravě a úpravě pokrmů, muži naopak k technickým účelům!

Řepkový olej je díky svému specifickému složení mastných kyselin velmi vhodný jak pro potravinářské využití ve studené či teplé kuchyni, tak pro různé technické aplikace. Současné využívání řepky ke kuchyňským a technickým účelům není ničím mimořádným či špatným a vůbec se nevylučuje. Během historického vývoje lidstva se měnil způsob využití mnoha různých surovin. Některé se využívaly k technickým účelům, jiné nacházely uplatnění jako potraviny, řada z nich, např. brambory, cukrová řepa, len či pšenice slouží zároveň jak k výživě, tak pro různé průmyslové aplikace.

Současný řepkový olej má řadu nutričních předností a proto se velmi dobře hodí pro potravinářské účely.

Řepkový olej – olej nad zlato

Na podporu spotřeby řepkového oleje zahájil v září 2012 Svaz pěstitelů a zpracovatelů olejnin informační kampaň „Řepkový olej – olej nad zlato“. Úkolem tříletého projektu podporovaného EU je zvýšit povědomí o nutričních vlastnostech řepkového oleje a zvýšit jeho spotřebu.

Více informací k celému projektu je k dispozici na webových stránkách www.olejnadzlato.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

10°C

Dnes je čtvrtek 21. února 2019

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď