5 tipů pro podzimní hygge pohodu

foto

Pohodlí, útulnost a hřejivá atmosféra. To je hygge – dánský styl, který sází na harmonický domov. Inspirujte se severským návodem na štěstí a vytvořte si doma přívětivou atmosféru, kterou vám nezkazí ani podzimní zachmuřené počasí.

Víte, že Dánové jsou nejšťastnější národ na světě? A to navzdory dlouhé zimě, pochmurnému počasí a nedostatku světla. Jejich recept na štěstí je přitom jednoduchý. Harmonický domov, ve kterém se cítí pohodlně, i když za okny zuří vánice. Vytvořit si doma v duchu hygge přitom není nic složitého, stačí jen pár hřejivých doplňků do bytu. Všechny ingredience na domácí hygge pohodu si vyberete na jednom místě na FAVI.cz.

Posviťte si útulně

Základní esencí pro útulný domov podle hygge je náladové osvětlení. Místo stropního svítidla si tak raději posviťte svíčkami a drobnými svítidly, jako jsou LED světýlka nebo girlandy. A protože v hygge hrají velkou roli i vůně, doma vám nesmí chybět aromalampy. Plápolající plamen svíčky navodí tu správnou atmosféru a vůně vše doladí k dokonalosti. Při výběru éterických olejů vsaďte na ty se špetkou skořice, bergamotu nebo santalového dřeva. Na FAVI.cz naleznete kromě aromalamp také nabídku aroma difuzérů.

Tip FAVI: Že méně je více, platí i pro vůni v interiéru. Dávkujte proto vonné oleje do aromalampy opatrně. Jen pro představu – obývací pokoj o velikosti 25 m2 dokonale provoní 5 kapek oleje.

Pohodlně se uvelebte

Když za okny zuří plískanice, na světě není nic lepšího než lenošit doma na gauči. Vyšperkujte si pohovku záplavou měkkých polštářů a hřejivým plédem. Chcete-li mít v obývacím pokoji hygge atmosféru jako vyšitou, sáhněte po imitacích kožešiny, háčkovaných plédech a pletených povlacích na polštář.

Pusťte si domů přírodu

Skandinávské interiéry jsou typické neutrálními odstíny a přírodními materiály. A to samé platí i pro dekorace. Zútulněte si domov nápaditými přírodními doplňky, pro které nemusíte chodit daleko. Místo květin si do vázy dejte třeba šípky nebo pár větví jehličnanů.

Vytvořte si hyggekrog

Nezáleží na tom, jestli žijete v rodinném domě nebo garsonce. Hyggekrog neboli prostor, který bude patřit jen a jen vám, si můžete vytvořit kdekoliv. Podstatné je, abyste se zde mohli pohodlně uvelebit s oblíbeným románem, hrnkem dobré kávy a hodit za hlavu všechny chmury. Dokonalý hyggekrog vytvoříte v pohodlném ušáku i na gauči.

Obklopte se pohodlím

Během zimních měsíců dejte svému domovu hřejivý kabát. Podlahy přikryjte kusovými koberci s vysokým vlasem, okna vyšperkujte závěsy v zemitých odstínech a do spíže si pořiďte zásobu oblíbených čajů. A nezapomeňte, že sterilní uklizenost se ve skandinávských interiérech nenosí. Jsou to právě maličkosti, jako rozečtená kniha na stole nebo otevřená láhev vína, které domovu dodají tu pravou hygge atmosféru.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

32°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď