5 tipů, jak si vybrat nejvýhodnější půjčku

foto

Rozhodnutí vzít si půjčku vzniká velmi rychle. Méně rychlý by už měl být její výběr. Obzvláště tehdy, pokud nechcete zaplatit zbytečně moc na úrocích, nebo po podpisu smlouvy o půjčce odhalit další ne zrovna příznivé podmínky. K výběru opravdu výhodné půjčky budete potřebovat pouze dvě věci - zdravý rozum a dobrý srovnávač pojištění.

Nabídka půjček je na českém trhu stále široká a to i poté, co po uvedení nového zákona o spotřebitelském trhu smí půjčky legálně nabízet jen pár desítek společností. Vybrat si dobře tudíž není nejjednodušší. Při výběru půjčky je nutné sledovat různé parametry a všechny podmínky půjčky. K čemu je na první pohled nejlevnější půjčka s nízkým úrokem, když za jednu pozdní splátku zaplatíte vysoký sankční poplatek. Všechny potřebné informace vám pomohou získat specializované webové stránky, které nabízí porovnání půjček online.

Za prvé: Zachovejte si chladnou hlavu

Je pochopitelné, že se těšíte, až budete mít onu vytouženou věc, kvůli které jste si půjčku chcete vzít, doma. Přesto se pokuste zachovat si chladný rozum a kriticky zhodnoťte své možnosti. Je půjčka opravdu nutná? Jsou vaše finanční možnosti takové, abyste ji zvládli bez problémů splácet? Půjčka by neměla omezit váš stávající životní standard. Nejprve se tedy ujistěte, že si půjčku můžete dovolit, a teprve poté začněte vybírat konkrétní produkt.

Za druhé: Nepodlehněte reklamám

Nejlevnější půjčka na trhu pouze u nás! Půjčka online s nejnižším úrokem! Vyřízení rychlé půjčky do 5 minut! Reklamy na půjčky vyskakují za každým rohem. Nenechte se zlákat obyčejnými reklamními triky. Superlativy o půjčce nevypovídají nic a snaží se odlákat pozornost od méně skvělých podmínek jako vysoké úroky, poplatky či přemrštěné sankce. Na žádnou nabídku nekývejte bez prostudování podmínek a porovnání s ostatními půjčkami na trhu.

Za třetí: Prozkoumejte trh

Poskytovatel půjčky vám vždy bude tvrdit, že jeho nabídka je nejlepší. Než se vrhnete do porovnávání půjček, mrkněte se na trh jako takový. Jak se pohybují úrokové sazby? Jaké poplatky jsou obvyklé a jaké už většina poskytovatelů zavrhla. V jakých výších se pohybují sankční poplatky a za co. Platí se také za zaslané upomínky? Po takovém průzkumu se vám bude daleko lépe orientovat na trhu s půjčkami.

Za čtvrté: Porovnání půjček online

Užitečným pomocníkem při hledání výhodné a potažmo nejlevnější půjčky jsou online srovnávače půjček jako například Úspory.cz, které se porovnáváním půjček a dalších produkty zabývají již dlouhé roky. Spolupracují s ověřenými společnostmi, se kterými mají dojednané výhodné podmínky. Stačí zadat výši půjčky a další požadované údaje a za pár minut budete mít na svém monitoru přehledné porovnání půjček. To však neznamená, že si půjčku na první příčce ihned objednáte. U vybraných půjček se podívejte na všechny parametry a porovnejte je. Ověřte si výši RPSN a spočítejte si, kolik za půjčku opravdu zaplatíte u porovnávaných společností. Budete-li mít jakékoliv dotazy k půjčkám, ptejte se. Úspory.cz mají call centrum, kde vám ochotně na vaše otázky odpoví.

A za páté: Stále s chladnou hlavou

Výběr půjčky je ve finále a vy už se třesete na podpis. Uklidněte se a v klidu si přečtěte smlouvu a veškeré související dokumenty. Ano, pravděpodobně toho bude více, ale vyplatí se to. Lepší na problém narazit před podpisem smlouvy než po ní. Teprve, pokud je vše v pořádku a všemu rozumíte, smlouvu o půjčce bez obav podepište.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď