3 skvělé životopisné filmy o českých a slovenských hudebních hvězdách

foto Ilustrační foto - Iveta

Iveta Bartošová, Miro Žbirka a Karel Gott. Tři jména, která se navždy zapsala do historie české a československé hudby. Každý má za sebou jiný příběh. Každý si musel na vrchol vyšlapat vlastní cestu. Ale všem se podařilo uspět a rozdávat radost stovkám tisíc lidí. Jejich příběh si můžete připomenout v životopisných dokumentech na Voyo.

Filmové životopisy slavných hudebníků patří mezi nejoblíbenější snímky po celém světě. O The Beatles byla natočena desítka filmů, stejně tak o dalších legendách hudební scény. V posledních dvou letech se uznání dočkali i čeští a slovenští zpěváci. Tady jsou tři filmy, které byste si neměli nechat utéct.

Iveta

Jeden z největších talentů české hudební scény na konci 20. století. Ještě v 80. letech se Ivetě Bartošové podařilo dostat na úplný vrchol a vyhrát Zlatého slavíka mezi ženami. Přeskočila takové hvězdy jako Hana Zagorová či Helena Vondráčková. Bylo jí pouhých 20 let a její kariéra měla růst strmě dál.

Za úspěchy v dětství stála její zarputilost, ale i Petr Sepéši. První životní láska Ivety, která však záhy vyprchala. S ní přišel zlom v životě české zpěvačky. Od Petra Sepéšiho přešla do stáje Františka Janečka a další hity na sebe nedaly dlouho čekat. Život se však začal ubírat trochu jiným směrem. Nejen tuto proměnu zachycuje nový životopisný seriál z produkce Voyo.

Meky

Miro Žberky alias Meky napsal za svůj život desítky hitů, které pobláznily několik generací v Česku i na Slovensku, odkud talentovaný hudebník pocházel. Druhá polovina jeho rodina byla z Anglie, díky čemuž se Meky hned od mládí seznámil s ostrovní hudbou. Ta jej uchvátila a nesmazatelně se propsala do jeho tvorby.

Žbirka ve svém životě působil skromně, nepřitahoval pozornost bulváru jako jeho kolegové. Své soukromí si dokázal střežit, přesto žil naplno. Pravidelně na cestách, které v životopisném snímku zachycují záběry z jeho vlastního archivu. Během 80 minut uvidíte vlídnou tvář a skvělý smysl pro humor, který Mekymu pomohl získat slávu a respekt mezi muzikanty i širokou veřejností.

Karel

Fenomén druhé poloviny 20. století a začátku nového milénia. Karel Gott. Zpěvák, kterého milovali i za československými hranicemi, ale také zpěvák, který po revoluci v roce 1989 vyvolával u mnohých rozporuplné pocity. Každý však uznával jeho pěvecké kvality, a tak sláva mistra rostla dále.

Co se však může navenek zdát jako idyla, může v soukromí vypadat zcela jinak. Úspěšné režisérka Olga Malířová Špátová nahlédla do soukromí Karla Gotta, když s ním natáčela celý rok v kuse. Dostanete tak jedinečnou příležitost podívat se, co nejúspěšnějšího českého zpěváka trápilo, čím se naopak bavil. V životopisném snímku nechybí ani vyjádření Gottových nejbližších, kteří vše, co se kolem slavného zpěváka dělo, pomáhají zasadit do kontextu.

Bonusový film: Karel Speciál (2022)

Po více než dvou letech od smrti Karla Gotta mohou diváci opět nahlédnout do jeho soukromí, a to v dokumentu Karel Speciál.

“Střípky ze soukromí Karla Gotta a jeho rodiny střídají okamžiky ze zákulisí jeho práce. Unikátní záběry, které ještě nikde nebyly uveřejněny.” Už teď na Voyo.

Minisérie Iveta a film Karel Speciál jsou zatím k vidění exkluzívne jen na Voyo. Na webu ČSFD si u filmů Meky a Karel můžete ověrit dostupnost i na dalších video platformách.

22°C

Dnes je sobota 2. července 2022

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď