15. ročník Hervis 1/2Maraton Praha útočí na světový rekord!

foto Etiopský běžec Atsedu Tsegay

Hervis 1/2Maraton Praha rozhýbává Prahu již po patnácté. Opět s navýšenou kapacitou 12 000 běžců a opět s vyprodaným startovním polem více než dva měsíce před startem! Navíc s nejsilnějším polem elitních atletů, v čele s držitelem světového rekordu na půlmaratonské trase Zersenay Tadesem z Eritrey, který se pokusí svůj rekord 58:23 právě na tomto závodě překonat!

Závod láká svou neuvěřitelnou atmosférou díky historický kulisám staré Prahy i díky velmi rychlé trati, kterou potvrzují výsledky přechozích ročníků. V roce 2012 se Hervis 1/2Maraton Praha stal díky skvělému výsledku etiopského běžce Atsedu Tsegay 58:47 nejrychlejším půlmaratonem roku na celém světě! Tsegay se díky tomuto vynikajícímu výsledku stal čtvrtým nejrychlejším půlmaratonským běžcem na světě.

Závod získal na oblíbenosti i díky profesionálnímu servisu, který organizátoři poskytují všem účastníkům. A tak není divu, že je závod oceněn nejvyšší možnou známkou kvality, jakou může silniční běžecký závod získat. Zlatou známku kvality udělila závodu Mezinárodní atletická federace IAAF poprvé v roce 2009 a od té doby se ji daří organizátorům každoročně obhájit.

Nenechte si ujít strhující atmosféru závodu a buďte u toho, když v Praze budou padat rekordy!

Přijďte podpořit rekordních 12 000 běžců do ulic Prahy! Závod startuje 6. dubna ve 12 hodin na náměstí Jana Palacha. Kromě celé trasy 21,097 km poběží závodníci ještě ve čtyřčlenných štafetách, takže si trať rozdělí na 3x 5 km a 1x 6 km.

Hervis 1/2Maraton Praha otvírá běžeckou sezónu roku 2013. Je součástí RunCzech běžecké ligy, která organizuje běžecké závody v Praze, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem. Kapacita jednotlivých závodů se rychle naplňuje, takže registraci raději neodkládejte. V loňském roce byly všechny závody vyprodány více jak měsíc před startem!

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

5°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď