CGTN: Si Ťin-pching navštívil provincii Ťi-lin na severovýchodě Číny

Peking (Čína) 25. července 2020 (PROTEXT/PRNewswire) - Čínský prezident Si Ťin-pching, který je současně generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny, navštívil ve středu provincii Ťi-lin na severovýchodě Číny.


Prezident Si Ťin-pching navštívil ukázkovou oblast a farmářské družstvo na základně pro pěstování surovin pro výrobu potravin z čistě přírodních zdrojů ve městě S'-pching v okrese Lishu. Zde se dozvěděl o pěstování rostlinných surovin pro výrobu potravin, ochraně a využívání půdy (černozemě) a také o zavádění mechanizace do zemědělství.

V roce 2019 vzrostl celkový objem výpěstků v provincii Ťi-lin o 2,45 miliardy kilogramů na celkovou hodnotu 38,78 miliard kilogramů, což představuje 41,2% nárůst a řadí tuto provincii na první místo v celé Číně.

Prezident Si Ťin-pching dále navštívil Památník bitvy u S'-pchingu (Siping Battle Memorial Hall), kde si připomněl historii revoluce a uctil památku jejích obětí.


Prezident Si Ťin-pching navštívil provincii Ťi-lin také v červenci 2015 a v září 2018.

Čtěte více: Si zdůraznil nutnost revitalizace severovýchodní Číny

https://news.cgtn.com/news/3d3d414e7a45544e7a457a6333566d54/index.html


Regionální revitalizace


V dubnu roku 2016 čínská ústřední vláda přijala nová usnesení týkající se revitalizace severovýchodního regionu, který bojoval s poklesem poptávky, nedostatkem investic a špatným podnikatelským prostředím. Byly provedeny reformy, v jejichž rámci byla vydána řada podpůrných politik, což vedlo ke zjednodušení administrativy a ke zlepšení podnikatelského prostředí.

V průběhu návštěvy provincií Chej-lung-ťiang, Ťi-lin a Liao-ning v roce 2018, prezident Si Ťin-pching volal po „dalších čerstvých aktivitách" vedoucích k urychlení revitalizace severovýchodní Číny.

Prezident Si Ťin-pching řekl, že aby bylo možné revitalizaci provést, měl by region prohloubit reformy vedoucí k překonávání překážek, zavádění dynamických inovací a podporovat novou filozofii rozvoje, založenou na ekologickém zemědělství, integrovat strategické záměry Nové hedvábné stezky a věnovat více úsilí na zlepšení života místních lidí.

Požádal místní vládu o další podporu ekologické výstavby, pěstování a výrobu potravin a využívání ekologického zemědělství. Je životně důležité naplno využívat jedinečné zdroje a výhody severovýchodního regionu a podpořit rozvoj místní ekonomiky, řekl prezident Si Ťin-pching.


Modernizace zemědělství


Prezident Si Ťin-pching poznamenal, že modernizace zemědělství a zajištění potravinové soběstačnosti jsou nejdůležitější věci, na které je potřeba se zaměřit.


V pracovní zprávě, předložené 19. Celostátnímu sjezdu Komunistické strany Číny v roce 2017, prezident označil problémy týkající se zemědělství, zemědělských regionů a farmářů za „hlavní problémy Číny, protože se přímo týkají stability země a blahobytu jejích občanů."


Prezident Si Ťin-pching řekl, že "řešení těchto problémů by mělo na pracovním seznamu Strany zaujímat přední místo a že rozvoj zemědělství a zemědělských oblastí by měl být jednou z priorit Strany."


V loňském roce, ve svém dopise odborníkům, učitelům a studentům více než 50 zemědělských vysokých škol prezident Si Ťin-pching napsal, že Čínu není možné modernizovat bez modernizace svého zemědělského sektoru a obnovy zemědělských oblastí, přičemž klíčovou roli při této modernizaci musí hrát věda a technologie.


Současně prezident Si Ťin-pching ve svém dopise požádal odborníky na zemědělství, aby pomohli farmářům zvýšit produktivitu práce a zaváděli technické inovace s cílem zlepšit životní podmínky lidí žijících v zemědělských oblastech Číny.


Odkaz na originál článku:

https://news.cgtn.com/news/2020-07-22/President-Xi-Jinping-inspects-NE-China-s-Jilin-Province-Sl6KNuINQ4/index.html


Video - https://cdn5.prnasia.com/202007/CGTN/video.mp4


KONTAKT: Jiang Simin, +86-188-2655-3286, jiang.simin@cgtn.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď