Firma Interactive Brokers spustila největší tržiště vzájemných fondů s bezplatným obchodováním*

Greenwich (Connecticut) 19. května 2020 (PROTEXT/BUSINESS WIRE) - Obrovské vzájemné fondy jsou nyní dostupné fyzickým osobám po celém světě, a to bezplatně či s minimálními náklady

Společnost Interactive Brokers Group, Inc. (index Nasdaq:IBKR) dnes oznámila spuštění svého nového tržiště vzájemných fondů, které nabízí přístup k více než 25 tisícům vzájemných fondů. Přístup k více než 21 tisícům těchto fondů je bezplatný a 8300 fondů si navíc neúčtuje žádné poplatky za transakce. Celkem tržiště nabídne přes 290 různých druhů vzájemných fondů. Tržiště, které najdete na webové stránce ibkr.com/funds, je otevřeno občanům více než 200 zemích světa.

“Tržiště vzájemných fondů firmy Interactive Brokers (Interactive Brokers Mutual Fund Marketplace) je nyní největším tržištěm vzájemných fondů s možností bezplatného přístupu,” řekl Steve Sanders, viceprezident pro marketing a vývoj produktů. “Naše tržiště také účastníkům nabízí obchodování za nízké náklady, které jsou možná dokonce nejnižší, vzhledem k rozsáhlému portfoliu nabízených vzájemných fondů.”

Klienti si mohou vybrat z tisíců vzájemných fondů s bezplatným přístupem a obchodováním nebo zaplatit pouze částku 4,95 Euro (nebo ekvivalent v jiné měně) za obchod.**

Sanders dále poznamenal, že na rozdíl od většiny konkurentů tržiště firmy Interactive Brokers nikdy neúčtuje správní poplatky. Navíc tržiště vzájemných fondů firmy Interactive Brokers nabízí výhradně produkty externích firem.

“Namísto toho, abychom protěžovali naše vlastní fondy, jako to dělají Fidelity, Vanguard, Schwab a ostatní, produkty firmy Interactive Brokers jsou neutrální,” řekl Sanders. “Na našem tržišti máme velice různorodou nabídku typů fondů.”

Pro usnadnění prohledávání svého obrovského tržiště, spustila firma Interactive Brokers tento týden také vyhledávač vzájemných fondů, který stávajícím i potenciálním klientům umožní vyhledávat si jednotlivé fondy, podle země původu, výše účtovaných poplatků a druhového a skupinového zařazení.

Kromě vzájemných fondů mohou klienti tržiště Interactive Brokers investovat také do akcií, opcí, futures, forexových obchodů, dluhopisů a burzovně obchodovatelných fondů (ETF), a to na 135 trzích ve 31 zemích světa, prostřednictvím jednoho integrovaného účtu.

“Společnost Interactive Brokers se snaží svým klientům celosvětově nabízet špičkové, moderní technologie, výhodnou cenovou politiku a pestré portfolio produktů. Nyní jsme vybudovali největší tržiště vzájemných fondů s bezplatným obchodováním s cílem nabídnout investorům širší portfolio produktů a snazší a lepší přístup na globální trhy,“ dodal Sanders.

Občané Austrálie, Hongkongu, Izraele, Japonska a Singapuru zatím nemají okamžitý přístup na toto tržiště a doporučujeme jim, aby se do obchodování zapojili později, až bude tato služba v jejich zemích dostupná. Přístup k tržišti je také zakázán občanům ze zemí, na které jsou uvaleny sankce či embarga týkající se obchodování na finančních trzích.

O společnosti Interactive Brokers Group, Inc.:

Společnost Interactive Brokers Group je automatický elektronický globální zprostředkovatel a makléř, který se specializuje na vyřizování objednávek a provádění a zpracování obchodů s cennými papíry, termínovaných obchodů a nástrojů na více než 135 trzích v mnoha zemích a měnách od integrovaných investičních účtů IBKR po produkty pro klienty z celého světa. Poskytujeme služby jednotlivým investorům, hedge fondům, obchodním skupinám, finančním poradcům i začínajícím makléřům.

Již více než 40 let se zaměřujeme na technologie a automatizaci a díky tomu můžeme nabídnout našim zákazníkům jedinečnou sofistikovanou platformu pro řízení jejich investičního portfolia za nejnižší ceny. Snažíme se nabízet našim klientům výhodné ceny a nástroje pro obchodování, správu rizik a portfolia, možnosti výzkumu a investiční produkty za minimální ceny nebo zdarma, takže mají možnost dosáhnout vynikající návratnosti svých investic. V přehledu nejlepších online makléřů (Best Online Brokers Review) prestižního časopisu Barron publikovaném 24. února 2020, se firma Interactive Brokers umístila na 1. místě s hodnocením 5 hvězdiček z 5 možných.

*Počet fondů s bezplatným přístupem a obchodováním byl získán z přehledu nejlepších online makléřů dle webu Investopedia (the Investopedia - Best Online Brokers 2020 review) ze dne 31. března 2020. Nabízené služby se liší podle jednotlivých firem. Některé firmy uvedené v tomto přehledu mohou účtovat další poplatky nebo nabízet snížení poplatků v závislosti na aktivitě konkrétního účtu a v závislosti na hodnotě portfolia. Další informace k tomuto prohlášení a statistické údaje jsou k dispozici na vyžádání.

**Firma také nabízí zhruba 400 fondů, které si účtují vyšší provize.

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200518005698/en/

Kontaktní informace

Interactive Brokers Group, Inc.

Investoři: Nancy Stuebe, 203-618-4070

Média: Kalen Holliday, 203-913-1369 or media@ibkr.com

Zdroj: Interactive Brokers Group, Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK