Smiths Medical koupila společnost Access Scientific, LLC zabývající se dodávkami zdravotnických prostředků pro zajišťování cévních přístupů

foto

Minneapolis 14.května 2020 (PROTEXT/BusinessWire) -

Společnost Smiths Medical, přední globální výrobce zdravotnických prostředků, oznámila akvizici soukromé firmy Access Scientific, LLC se sídlem v San Diegu ve státě Kalifornie.


Firma Access Scientific je předním poskytovatelem širokého portfolia zdravotnických prostředků pro zajišťování cévního přístupu a prevenci infekcí a současně výrobcem katetrů řady POWERWANDTM.


Produktová řada POWERWANDTM tak společnosti Smiths Medical umožní rozšířit svou nabídku v oblasti zdravotnických prostředků pro zajišťování cévních přístupů a díky ní získávají lékaři a klinici další produkty pro léčbu svých pacientů.


Produktová řada POWERWANDTM nabízí špičková řešení pro zajišťování různých forem cévního přístupu, jejichž účinnost a kvalita byla potvrzena devíti (9) vědeckými studiemi a devíti (9) odbornými články.


Známým rizikem spojeným s používáním katetrů pro zajišťování cévního přístupu jsou infekce. Výsledky nedávno provedených klinických hodnocení naznačují, že při užívání produktů řady POWERWANDTM nedochází k přenosu infekce do krve. Studie prokázaly, že za 35 tisíc dní, kdy byly tyto katetry zavedeny, nedošlo u pacientů k žádným komplikacím v podobě bakteriálních infekcí.1-3


Produktová řada POWERWANDTM nabízí poskytovatelům zdravotní péče hodnoty a kvalitu, kterou v péči o své pacienty vyžadují. Společnost Smiths Medical, která již dodává své oblíbené katetrizační produkty pod značkami Jelco® IV a Port-A-Cath®, tak nyní nabízí klinikům další řešení pro léčbu jejich pacientů v rámci svého rozšířeného produktového portfolia.


“Akvizice společnosti Access Scientific je pro společnost Smiths Medical důležitá, protože přispívá k naplnění našeho poslání poskytovat lepší zdravotní péči pacientům a současně posiluje naší pozici jedničky na trhu se zdravotnickými prostředky pro zajišťování cévního přístupu,” řekl JehanZeb Noor, generální ředitel firmy Smiths Medical.


“Věříme, že tato akvizice nám pomůže upevnit si naší pověst prověřeného dodavatele spolehlivých a kvalitních produktových řešení pro zdravotnictví. V této nejisté době je pro nás ctí, že můžeme našim zákazníkům v první linii nabídnout více možností výběru při léčbě pacientů.”


O společnosti Smiths Medical


Firma Smiths Medical je přední dodavatel specializovaných zdravotnických prostředků pro globální trhy. Zaměřujeme se na dodávky léků, bezpečnostních prostředků a také zdravotnických prostředků pro urgentní a život zachraňující péči. Více informací najdete na webové stránce www.smiths-medical.com.


O skupině Smiths Group


Skupina Smiths Group je globální technologická firma, která na trhu působí již 160 let a zabývá se dodávkami produktů a služeb pro zdravotnictví, bezpečnostní a obranné složky, průmysl, energetiku a také letecký a kosmický průmysl. Skupina Smiths Group zaměstnává kolem 22 tisíc lidí ve více než 50 zemích světa a je kotována na londýnské burze LSE (London Stock Exchange). Další informace najdete na webové stránce www.smiths.com.


(1) Devries M, Lee J, Hoffman L. Infection free midline catheter implementation at a community hospital (2 years). American Journal of Infection Control. 2019;47(9):1118-1121.

(2) Caparas JV, Hung H-S. Vancomycin Administration Through a Novel Midline Catheter: Summary of a 5-Year, 1086-Patient Experience in an Urban Community Hospital. Journal of the Association for Vascular Access. 2017;22(1):38-41.

(3) Pathak R, Patel A, Enuh H, Adekunle O, Shrisgantharajah V, Diaz K. The Incidence of Central Line-Associated Bacteremia After the Introduction of Midline Catheters in a Ventilator Unit Population. Infectious Diseases in Clinical Practice. 2015;23(3):131-134.

M. Devries byl placeným poradcem firmy Access Scientific.


Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200513005134/en/


Kontakt

Smiths Medical Media Relations

E-mail: media.relations@smiths-medical.com

Ashley Voge

Telefon: 763-383-3111

Zdroj: Smiths Medical

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

24°C

Dnes je sobota 15. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď