Savills poskytla poradenství UBM při prodeji Astrid Offices v pražských Holešovicích

foto kancelářská budova Astrid Offices
kancelářská budova Astrid Offices

Praha 24. března 2020 (PROTEXT) -

Společnost Savills zastupovala rakouského developera UBM Development při prodeji kancelářské budovy Astrid Offices české investiční skupině Portiva. Hodnota této obchodní transakce se blíží půl miliardě českých korun (přibližně 18,4 milionu EUR).


Bývalá továrna kosmetické značky Astrid se strategicky nachází v samém srdci městské části Prahy 7 - Holešovice. Narůstající popularita této čtvrti je podpořena plánovanou výstavbou několika kancelářských projektů a dlouhodobě připravovanému rozvoji území Bubny-Zátory. Holešovice se tak postupně stávají jedním z klíčových pražských kancelářských center.


Budova Astrid Offices je v současné době ve výstavbě a její dokončení je plánováno na první polovinu příštího roku. Projekt, poskytující přes 4 000 metrů čtverečních kancelářských prostor a přibližně 450 metrů čtverečních maloobchodních prostor, má již více než rok před svým dokončením rezervováno či pronajato 50 % dostupné kancelářské plochy.


Astrid Offices je stavěna podle standardu LEED Gold, nabídne vysokou úroveň environmentálně šetrné a udržitelné budovy v souladu s požadavky uživatelů moderních kancelářských prostor. Součástí budovy, navržené oceňovaným studiem Bogle Architects, budou nabíjecí stanice pro elektrokola, kolárna s myčkou bicyklů, moderní chladicí systém, společná zelená střešní terasa a "inteligentní" technologie žaluzií pro optimalizaci denního světla a regulaci teploty.


Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství společnosti Savills ČR a SR, dodává: "Náš klient UBM Development plánuje v Holešovicích špičkový projekt regenerace, který jen posílí narůstající komerční popularitu této čtvrti. Jsme přesvědčeni, že se Portiva zavázala k velmi rozumné investici, která je v souladu s její investiční strategií v oblasti realit. Za Savills bych rád poděkovat našemu klientovi UBM za to, že nám svěřil tento prodej, skupině Portiva a všem dalším profesionálům, kteří se podíleli na zajištění hladkého a úspěšného průběhu transakce."

O společnosti Savills:

Savills CZ s. r. o. je součástí globální společnosti Savills plc poskytující poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí zalistovaná na akciové burze London Stock Exchange. Týmy Savills působí ve více než 600 vlastních i partnerských kancelářích. Společnost zaměstnává přes 39 000 profesionálů ve více než 70 státech na území Severní i Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Pacifiku, Afriky i Blízkého východu, kde nabízí široké spektrum specializovaných poradenských služeb a služeb v oblasti managementu a investic klientům z celého světa.

V České republice je společnost Savills aktivní od roku 2017. Přes 50 expertů její pražské kanceláře klientům nabízí odborné služby od investičního poradenství, oceňování, agendy pronájmů a správy nemovitostí přes konzultace v oblasti výstavby a plánování projektů až po průzkum trhu v šesti hlavních sektorech: průmysl a logistika, kanceláře, maloobchod, volný čas, hotely a ubytování pro studenty.


Pro více informací o společnosti navštivte stránku savills.com. Novinky z české kanceláře Savills najdete na savills.cz, anebo lokálním LinkedIn profilu (@Savills Czech Republic).


Pro více informací prosím kontaktujte:

Fraser Watson MRICS, ředitel, investiční oddělení, Savills ČR a SR

Marcela Rytířová, marketing manager, Savills ČR a SR

Kai Stoermer, tiskové oddělení, Savills UK

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

18°C

Dnes je úterý 7. dubna 2020

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď