Po historické návštěvě Osvětimi vzdává Muslimská světová liga hold obětem Srebrenice

foto

Potočari 12. února 2020 (PROTEXT/PRNewswire) - Generální tajemník Muslimské světové ligy v neděli vzdal hold obětem genocidy v Srebrenici a navázal na svou nedávnou cestu do Osvětimi, aby zvýšil povědomí o hrozbách pro menšiny ve světě.

Při návštěvě Bosny a Hercegoviny navštívil Dr. Mohammed Al-Issa Pamětní centrum v Potočari. Návštěva památníku přichází pouhé dva týdny po jeho účasti na vzpomínce na 75. výročí osvobození Osvětimi, což z něj učinilo nejvýznamnějšího islámského vůdce, který kdy navštívil tento tábor.

„Dnešní návštěva Muslimské světové ligy vysílá důležitou zprávu: Nikdy nedovolíme opakovat to, co se stalo ve Srebrenici, nikomu a kdekoli na světě," řekl Dr. Al-Issa, který je všeobecně uznáván jako světový lídr podpory umírněného islámu a mezináboženských partnerství.

„Toto místo je místem smutku, ale také odhodláním pro muslimský svět. Připomíná nám, co mohou nenávistné síly učinit, pokud jim v tom dobří lidé a ti, kteří jsou u moci, nezabrání," řekl Dr. Al-Issa. „Jsme povinni chránit vzpomínku a pravdu o genocidě ve Srebrenici a masových zvěrstvech proti Bosňanům v 90. letech, nejen mezi muslimy na celém světě, ale i pro celé lidstvo".

Al-Issa byl v Pamětním centru přivítán prezidentem Řídicího výboru Šefketem Hafizovićem, ředitelem Emirem Suljagićem a zástupci obětí, svědků a rodinných příslušníků těch, kteří při této genocidě zahynuli.

„Pamětní centrum Srebrenica je institucí, která má otevřené dveře pro všechny lidi, kteří uznávají zločin genocidy, chtějí aktivně podporovat naše programy vzdělávání a šíření pravdy o genocidě a jsou ochotni s námi spolupracovat, aby zabránili opětovným zločinům genocidy," řekl Hafizović.

„Dr. Al-Issa a Muslimská světová liga byli vůdci, kteří hovořili za oběti genocidy. Tuto zásadní událost povýšil na téma, které je jádrem mezináboženského dialogu, a to jak v tomto regionu, tak kdekoli jinde na světě".

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1088292/Muslim_World_League_pays_tribute.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/837598/Muslim_World_League__Logo.jpg

KONTAKT: Brad Klapper, 202-422-2044, brad.klapper@qorvis.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

16°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď