Zahájen prodej obráběcích strojů zkrachovalé společnosti PAPCEL, a.s.

foto

Brno 11. února 2020 (PROTEXT) -

V rámci insolvenčního řízení na majetek společnosti PAPCEL, a.s. byl zahájen prodej první části jejího zajištěného majetku. Prodej organizuje společnost GAUTE, a.s. a je realizován prostřednictvím elektronických aukcí a výběrového řízení na portálu společnosti www.verejnedrazby.cz.

Dle sdělení Luboše Macháčka ze společnosti GAUTE, a.s. se v prvním bloku bude prodávat zajištěný majetek tvořící převážně obráběcí stroje, které jsou umístěny ve městě Cuneo v Itálii. Jde především o soustruhy, frézky, centra pro soustružení, brusky, vrtačky, lakovací a tryskací zařízení apod. Podle Luboše Macháčka elektronické aukce a výběrové řízení nebrání v účasti zájemcům z ČR bez ohledu na současné umístění strojů, neboť všechny úkony je možno činit online. V 28 aukcích je nabízeno 33 strojů, celý celek je rovněž nabízen v jednom výběrovém řízení. Na základě výsledku se věřitelé následně rozhodnou pro výhodnější nabídku a zvolí buď prodej zájemcům o jednotlivé stroje, či prodej celého souboru.

Tradiční výrobce papírenských strojů PAPCEL, a.s. vznikl v roce 1950 jako státní podnik, počátkem devadesátých let prošel privatizací. V srpnu 2019 na sebe sama společnost podala insolvenční návrh a v lednu 2020 Krajský soud v Ostravě prohlásil na její majetek konkurz. Věřitelé si přihlásili pohledávky v úhrnné výši cca 1,7 miliardy Kč.

Další informace obdržíte:

Gaute, a.s., Lidická 26, 602 00 Brno, Mgr. Luboš Macháček, e-mail: machacek@gaute.cz, případně na www.verejnedrazby.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď