Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020

foto Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020 proběhne ve dnech 21. až 23. 1. 2020
Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020 proběhne ve dnech 21. až 23. 1. 2020

Praha 14. ledna 2020 (PROTEXT) -

Tisková zpráva ze dne 14. ledna 2020 (vydaná organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.)

XIII. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2020 proběhne ve dnech 21. až 23. 1. 2020 na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany v hale č. 4. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 21. a 22.1. od 8 do 16 hodin a 23.1. od 8 do 15 hodin.

Veletrh Gaudeamus v Praze je zaměřen zejména na pomaturitní vzdělávání a je významným informačním zdrojem pro studenty středních škol. Návštěvu veletrhu lze doporučit studentům III. i IV. ročníků středních škol. Návštěva studentů III. ročníků může přímo ovlivnit volbu maturitních předmětů a následně budoucí studium.

Veletrh Gaudeamus v Praze nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Mezi unikátní informační kanály veletrhu patří zejména přednášky vystavovatelů, možnost osobního setkání se zástupci a především studenty jednotlivých škol. Další jedinečnou součástí veletrhu je poradenský servis, který dokáže studentům pomoci při volbě jejich budoucího studia a vyhledat vhodnou školu, nebo studijní obor dle jejich preferencí.

Veletrh návštěvníkům nabídne 306 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 7000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa, především z České republiky Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, USA, Německa, Rakouska, Slovinska, Finska, Polska a Austrálie.

Pro studenty jsou připraveny tyto doprovodné programy:

- Přednášky vystavujících škol

- Testovací centrum

- Poradenský servis

- Věda pro život

- Centrum kariérového poradenství

- Poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii

Každý student návštěvou veletrhu získá:

- vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí

- informace o přijímacím řízení a podmínkách studia

- tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení

- elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů

- možnost otestovat se elektronickým testem předpokladů pro studium

- poradenství o studiu v zahraničí

- kariérové poradenství

- poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách

- pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz, před návštěvou veletrhu, je připraven, kromě tištěného a elektronického katalogu, tištěný návod "Jak na VŠ" a "Slovníček VŠ pojmů".

Pro pedagogy, výchovné poradce a třídní učitele ze středních škol bude na veletrhu otevřeno Pedagogické centrum. V Pedagogickém centru je připraven speciální program přednášek, seminářů a konzultací s odborníky z univerzit, vysokých škol, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Národního pedagogického institutu, Asociace vyšších odborných škol, sdružení pro kariérové poradenství a kariérový rozvoj a dalších institucí.

Na www.gaudeamus.cz probíhá registrace studentů a pedagogů. K dnešnímu dni je k návštěvě veletrhu zaregistrováno 5500 studentů a 285 pedagogů a výchovných poradců. V obou případech je počet registrovaných o 5 % vyšší ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Data vyplývající z registrace studentů:

- Zaregistrovaných je 65 % žen a 35 % mužů.

- 68 % registrovaných jsou studenti IV. ročníku SŠ, 23 % tvoří studenti III. ročníků SŠ.

- 57 % registrovaných nyní studuje gymnázium, 39 % střední odbornou školu.

- Mezi 5 nejvíce žádaných studijních směrů patří: ekonomika, společenské vědy, medicína, jazyky a management.

- 69 % registrovaných se během veletrhu chystá navštívit doprovodné přednášky, 37 % plánuje využít služeb poradenského servisu a testovacího centra a 53 % registrovaných by rádo navštívilo expozice doprovodného programu Věda pro život.

Kontakt:

Dana Jakubjanská, DiS.

asistentka ředitele

MP-Soft, a.s.

jakubjanska@mp-soft.cz

www.gaudeamus.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

-3°C

Dnes je sobota 16. ledna 2021

Očekáváme v 23:00 -6°C

Celá předpověď