Odborníci představili nový realitní zákon

foto Bytový dům, výstavba - ilustrační foto.
Bytový dům, výstavba - ilustrační foto.

Odborníci představili na semináři nový realitní zákon. Ten v prosinci prošel parlamentem a zpřísňuje požadavky na realitní makléře, kteří budou muset být bezúhonní, kvalifikovaní a pojištění. Klientům budou muset sdělovat výši své provize za zprostředkování prodeje nebo pronájmu nemovitosti. Záznam semináře si můžete přehrát níže.

Jaké další změny jsou s platností nového zákona spojeny? Chcete být připravení na všechny novinky a změny, které realitní zákon přináší? Máte nejasnosti a dotazy? Bojíte se, že někde uděláte chybu?  

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s projektem Realiťák roku pořádali dnes odborný seminář na téma „Implementace realitního zákona“. Novým realitním zákonem provedl Pavel Rakouš, vedoucí odboru realitní činnosti na MMR. K zákonu se vyjádřili i zástupci profesních sdružení a další odborníci. Akci moderoval Petr Makovský, výkonný ředitel Reality iDNES.cz.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Zákon má podle vlády víc chránit klienty realitních kanceláří a zlepšit fungování realitního trhu. "Zákon vede k velké ochraně spotřebitele", uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Kritici z řad senátorů předlohu naopak označovali za zbytečnou.

„Jsme jedna z posledních zemí EU, kde není profese makléře regulována. Máme největší počet makléřů na obyvatele v rámci EU,“ hájila předlohu v horní parlamentní komoře ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Více informací na  http://www.realitni-roadshow.cz/.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

30°C

Dnes je sobota 8. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 27°C

Celá předpověď