Zapomeňte na stavebko, je tu Portu účet pro děti

foto

Praha 5. prosince 2019 (PROTEXT) - Inovativní platforma Portu české finanční skupiny WOOD & Company pokračuje v představování revolučních novinek - nově umožňuje založit investiční účet pro děti se zvýhodněným poplatkem za správu - pouhých 0,25 % ročně. Portu tím chce umožnit rodičům nakládat s penězi pro děti smysluplně i přispět ke zlepšení finanční gramotnosti mladých.

Hlavní výhody Portu účtu pro děti:

- Investice je globálně diverzifikovaná, složená z akciové a dluhopisové složky

- Investice je nízkonákladová díky kombinaci pasivních ETF instrumentů a nejnižšího poplatku na trhu, žádné vstupní nebo výstupní poplatky

- Investice je měnově zajištěná - portfolia jsou korunová

- Investice je online, rodič ale i dítě má kdykoliv a kdekoliv přehled o vývoji a transakcích

- Flexibilita - peníze lze vybrat kdykoliv, pokud s tím souhlasí druhý rodič nebo samotné dítě nad 15 let

Pasivní investovaní dlouhodobě dosahuje nejvyšších výnosů a nyní mohou rodiče tuto investiční formu využít pro děti, které dlouhý investiční horizont mají. To navíc za pomoci fintech služby, která na českém trhu dosud nikdy nebyla - dětského online investičního účtu Portu, vhodného na jednorázové i pravidelné investice. Ten jim zajistí maximalizaci čistých výnosů, jelikož jeho správa stojí ročně pouze 0,25 % a neplatí se žádné vstupní poplatky. V delším období je to právě výše poplatků a dlouhodobý výnos podkladových aktiv investice, které rozhodují o čisté výkonnosti pro klienta - dítě. V obojím Portu dominuje.

"Tři čtvrtiny rodičů dětem v Česku šetří na budoucnost, v drtivé většině ale neefektivně. Nejrozšířenější spořicí účty peníze často neochrání ani před inflací a příspěvek státu na stavebku začíná být časem spíše zanedbatelný, srovnáme-li jej s celkovým množstvím vložených peněz a nízkým výnosem. Ani podílové fondy se kvůli svým vysokým poplatkům a nákladům nemohou Portu rovnat," vysvětluje hlavní výhodu dětského investičního účtu šéf Portu, Radim Krejčí.

Dětský účet u Portu může založit jeho zákonný zástupce, který se stává jeho disponentem. Vkládat peníze na účet mohou ale například i příbuzní. Přístup k přehledné internetové aplikaci může rodič zřídit i pro dítě, aby se mohlo s nástrojem seznamovat. "Investiční účet vidíme také jako ideální nástroj, jak děti od mladého věku seznamovat s tím, jak mohou peníze pracovat i jak funguje svět peněz,“ představuje vizi společnosti produktový manažer Martin Luňáček. „Rodiče tak mohou dětem zajistit finanční rezervu i cenné dovednosti do budoucnosti, až je budou nejvíce potřebovat," dodává.

Pro více informací:

Radim Krejčí

Founder, Head of Portu

E-mail: radim.krejci@portu.cz

O Portu:

Portu.cz nabízí moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou online asset managementu. Díky využití chytrých technologií v kombinaci s osobním přístupem a know-how investičních profesionálů spravuje Portu peníze klientů efektivně a transparentně. Na míru vytvořená globálně diverzifikovaná portfolia složená z nízkonákladových a likvidních instrumentů jsou průběžně monitorována, optimalizována a rebalancována tak, aby byl maximalizován výnos při daném stupni rizika. Vše za nízký poplatek za správu aktiv, přitom plná flexibilita – žádné vstupní a výstupní poplatky.

O skupině WOOD & Company:

WOOD & Company je přední nezávislá středoevropská investiční skupina s centrálou v Praze, kterou v roce 1991 založil Richard Wood, bývalý výkonný ředitel Salomon Brothers. Již přes 25 let se společnost zaměřuje na poskytování vysoce kvalitních služeb při obchodování s cennými papíry a v oblasti investičního bankovnictví včetně poskytování poradenství v oblasti firemních financí.

WOOD & Company Financial Services, a.s., je největším obchodníkem s cennými papíry ve střední a východní Evropě. Společnost se postupně stala členem nejen pražské burzy, ale také burz ve Varšavě, Vídni, Budapešti, Bukurešti, Miláně a Ljubljaně. Zároveň nabízí svým klientům přístup mj. na burzy do Turecka, zemí bývalé Jugoslávie a baltských zemí. Své služby společnost poskytuje ze svých kanceláří v Praze, Varšavě, Bratislavě, Bukurešti, Miláně, New Yorku a Londýně.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď