ŽIVĚ: Co budou podporovat fondy EU od roku 2020?

foto Vlajky Evropské unie (EU) - ilustrační foto.
Vlajky Evropské unie (EU) - ilustrační foto.

Sedmý Kulatý stůl k budoucnosti politiky soudržnosti EU po roce 2020, který dnes pořádá ministerstvo pro místní rozvoj, se zaměří na přípravu Dohody o partnerství pro období 2021-2027 a operační programy. Přenos jednání odborníků z různých oblastí můžete sledovat živě od 9:00.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

„Zrovna jsme ve vrcholné fázi přípravy operačních programů a Dohody o partnerství – zastřešujícího dokumentu pro čerpání v období 2021-2027. V únoru strukturu programů schválila vláda a od té doby s řídicími orgány pracujeme na detailech. V porovnání s ostatními evropskými státy jsme v přípravě příštího období hodně napřed – nedávno nás za náš proaktivní přístup pochválila i Evropská komise,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a dodala: „Kulaté stoly k budoucímu programovému období pořádáme už od roku 2017. S partnery z různých oblastí u nich diskutujeme aktuální stav vyjednávání a přípravy dalšího programového období. U sedmého kulatého stolu budeme tentokrát řešit již i jednotlivosti obsažené v návrzích Dohody o partnerství a operačních programů.“

Celá událost bude přenášena živě na webových portálech ČTK - www.ceskenoviny.cz a ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz, kde následně bude k dispozici i záznam a prezentace z akce.

Program jednání najdete ZDE.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď