Otevření zařízení společnosti MGI v Lotyšsku tvoří základnu pro spolupráci v oblasti přírodních věd mezi Čínou a Evropou

Riga (Lotyšsko) 28. listopadu 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Společnost MGI dnes oficiálně otevřela v lotyšské Rize nové zařízení pro výzkum a vývoj s cílem vybudovat mezi Čínou a Evropou most pro inovace v oblasti zdravotnictví.

Nové zařízení MGI Lotyšsko zahrnuje výrobní centrum, vysoce výkonné sekvenční centrum, školicí středisko a logistické centrum. MGI také na místě zřídí Čínsko-evropské inovační centrum pro oblast zdraví, aby posílilo spolupráci v oblasti výzkumu biologických věd a komerčních aplikací, propagovalo mezinárodní rozsáhlé projekty vývoje genomů a zlepšilo výměnu mezi čínskými a evropskými podniky.

Ralfs Nemiro, ministr hospodářství Lotyšské republiky, řekl: „Světově nejvýznamnější technologie a vybavení genetického sekvenování společnosti MGI nám pomůže lépe rozvíjet možnosti vědeckého výzkumu v oblasti biologie a propagovat výhody rozvoje."

Liang Jianquan, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Čínské lidové republiky v Lotyšsku, poznamenal, že se jedná o první technologické centrum přírodních věd zřízené čínským podnikem ve střední a východní Evropě. „Věřím, že tento projekt posílí spolupráci mezi Čínou a Lotyšskem, aby bylo dosaženo společnějšího základu," uvedl.

Prezident společnosti MGI Duncan Yu řekl, že základna v Lotyšsku je klíčovou investicí do rozvoje evropského podnikání a důležitým krokem ke globalizaci MGI. „Na základě stávajících lotyšských zkušeností v oblasti biotechnologie je společnost MGI přesvědčena, že v Evropě vytvoří inovativní platformu pro biologické vědy zaměřenou na „genovou technologii" s využitím svých předních produktů a technologií. Pomůže to vybudovat kompletní systém technické podpory a dodavatelský řetězec produktů, který umožní efektivní plnění potřeby zákazníků a budování významné působnosti na evropském trhu."

V současné době Lotyšsko, jeden z členských států EU, získalo odborné znalosti jako centrum pro nový výzkum a vývoj v oblasti léků v bývalém Sovětském svazu. Biotechnologický průmysl je také jednou z důležitých rozvojových strategií země.

Lotyšská základna společnosti MGI posílí její globální výzkumnou a vývojovou, výrobní a tržní síť v Asii, Evropě a Americe, čímž vytvoří globální ekosystém. Nové zařízení o rozloze 7 000 metrů čtverečních se nachází v parku Lidostas, přibližně kilometr od mezinárodního letiště v Rize.

Nově otevřené zařízení v Lotyšsku bude podporovat důležité výzkumné projekty, jako je projekt Milion mikrobiomů lidí (MMHP), který byl zahájen v říjnu za účelem sekvenování a analýzy jednoho milionu mikrobiálních vzorků. Společnosti BGI Research a MGI dnes v Rize oznámily novou spolupráci s vědci z celého světa při sekvenování transkriptomu (RNA) 10 miliónů buněk. Cílem projektu 10 miliónů jednobuněčných transkriptomů (scT10M) je vytvořit komplexní mapu jednotlivých buněk, která bude sdílena s vědeckou komunitou pro lepší pochopení biologických věd, včetně lidského zdraví a nemocí, biologie systémů, evoluce, vývoje a biologické rozmanitosti.

Profesor Lars Engstrand z Karolinska Institutet jako zástupce špičkových vědeckých výzkumných institucí v Evropě uvedl: „Věřím, že toto zařízení přiláká více špičkových evropských výzkumných a inovačních projektů a těším se na další výsledky vědeckého výzkumu v budoucnu."

KONTAKT: Kristi Heim, ředitelka pro komunikaci, kheim@completegenomics.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď