Společnost Trina Solar oznámila nový rekord solárních článků i-TOPCon typu N na substrátu z litého křemíku (cast mono) s účinností 23,22 %

foto Státní klíčová laboratoř (SKL) fotovoltaické vědy a technologie (PVST) v Číně Zdroj: Trina Solar
Státní klíčová laboratoř (SKL) fotovoltaické vědy a technologie (PVST) v Číně Zdroj: Trina Solar

Chang-čou (Čína) 26. listopadu 2019 (PROTEXT/PRNewswire) -

Společnost Trina Solar Co., Ltd. („Trina Solar" nebo „společnost"), přední světový poskytovatel globálních řešení pro fotovoltaiku a inteligentní energetiku, nedávno oznámila, že její Státní klíčová laboratoř (SKL) fotovoltaické vědy a technologie (PVST) v Číně, ustanovila nový světový rekord 23,22 % účinnosti vysoce výkonných velkoplošných monokrystalických solárních článků i-TOPCon typu N (c-Si).

Rekordní oboustranný solární článek i-TOPCon typu N byl vyroben levným průmyslovým procesem pokročilých technologií i-TOPCon (oxidem pasivované v průmyslovým tunelu) na velkoplošném substrátu z litého křemíku dopovaného fosforem. Bifaciální solární článek o ploše 247,79 cm2 dosáhl na přední straně celkové účinnosti 23,22 %. Tento výsledek byl nezávisle potvrzen laboratoří ISFH CalTeC v Německu.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme oznámit nejnovější úspěch našeho týmu pro technologický výzkum z laboratoře SKL PVST. Podle našich nejlepších vědomostí je to nový světový rekord v celkové účinnosti pro velkoplošné monokrystalické křemíkové solární články," řekl Dr. Zhiqiang Feng, ředitel Státní klíčové laboratoře (SKL) fotovoltaické vědy a technologie (PVST) společnosti Trina Solar. „Vynikající výsledky výzkumu a vývoje představují pro společnost Trina solidní základ pro poskytování nových diferencovaných fotovoltaických modulů a řešení pro naše zákazníky."

O společnosti Trina Solar

Společnost Trina Solar byla založena v roce 1997 a je předním světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblasti fotovoltaiky a inteligentní energie. Společnost se zabývá vývojem, výrobou a prodejem fotovoltaických produktů; vývojem solárních projektů; provozem a údržbou, vývojem a prodejem inteligentních mikroprocesorů a víceenergetických doplňkových systémů, jakož i provozem energetických cloudů. Společnost Trina Solar představila v roce 2018 svou značku Energy Internet of Things (Internet věcí v energetice) a iniciovala Alianci průmyslového rozvoje Trina Energy IoT a Inovační centrum pro IoT v energetice s předními světovými podniky a výzkumnými ústavy. Společnost se zavázala stát se lídrem globálního energetického průmyslu. Více informací naleznete na webových stránkách www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, +86-21-6057-5302, qing.wang04@trinasolar.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď