PROTEXT VIDEO: Konference Nejen Huawei o čínských technologiích v EU

foto Konference Beyond Huawei
Konference Beyond Huawei
Logo sinologického projektu Sinopsis

Konference Beyond Huawei: Europe’s adoption of PRC technology and its implications (Nejen Huawei: Používání čínských technologií v Evropě a jeho implikace) pořádaná sinologickým projektem Sinopsis proběhne ve středu 27. 11. 2019 od 10:00 (registrace od 9:30) v budově Akademie věd České republiky na adrese Národní 3 v Praze.

Logo sinologického projektu Sinopsis

S tím jak se blíží budování komunikačních sítí páté generace (5G), sílí i debata o využívání čínských technologií ve světě. Čínské firmy jsou vystavené problematizaci jejich vztahu s Komunistickou stranou Číny, obviněním ze špionáže a kritice kvůli zapojení na represi etnických a náboženských menšin v severozápadní čínské oblasti Sin-ťiang (Východní Turkestán) i ve zbytku Číny. Debata ale často postrádá faktický základ postavený na výzkumu a znalostech čínského systému.

Mezinárodní konference, na níž vystoupí odborníci nejen z ČR ale také z Estonska, Francie, Německa a Polska nabídne pohled různých států na celkový problém včetně zapojení společností Huawei a ZTE na budování 5G sítí, tak i na různé dílčí aspekty čínské státní technologické politiky.

Seznam řečníků, institucí a názvů prezentací (dle pořadí na panelech):

  • Filip Jirouš, Sinopsis, Technologické firmy jako součást systému vedeného KS Číny: Případ Huawei
  • Ondřej Klimeš, Orientální ústav AVČR, Sinťiangizace celé země: Technologické autoritářství v Číně a v zahraničí
  • Didi Kirsten Tatlow, Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik (Německá rada pro zahraniční politiku), Čínské technologie v Německu
  • Paul Charon, Institut de recherche stratégique de l’École militaire (Institut strategického výzkumu při l’École militaire), Francie a "Zákon o Huawei"
  • Łukasz Sarek, nezávislý polský badatel a tržní analytik, 5G a internet věcí: Čínské technologie v "digitálním Polsku"
  • Frank Jüris, Estonský institut zahraniční politiky (Estonian Foreign Policy Institute), Digitální hedvábná cesta v Arktidě
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď