V csMODULAR věří v budoucnost modulárního stavitelství

foto

Praha 5. listopadu 2019 (PROTEXT) - Co bylo impulzem ke vzniku Československé asociace modulární výstavby (csMODULAR)? Proč je modulární výstavba trendem budoucnosti? Jaké přináší výhody? Má modulární výstavba nějaké limity? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět řečníci konference nazvané MODULÁRNÍ SVĚT 2019: BUDOUCNOST MODULÁRNÍ ARCHITEKTURY A STAVITELSTVÍ. Ta se uskuteční již v úterý 26. listopadu v Praze.

V rámci programu konference MODULÁRNÍ SVĚT 2019 se představí celá řada řečníků. O své praktické zkušenosti s modulární architekturou se podělí architekt Michal Krištof z ateliéru CHYBIK+KRISTOF, kteří letos obdrželi prestižní mezinárodní cenu Design Vanguard 2019, udělovanou každoročně časopisem Architectural Record z New Yorku jako mezinárodní cenu pro mladé architekty.

"Kromě pohledu architektů na modulární výstavbu se modulárního stavitelství dotkneme také z pohledu jejich výrobců a zapomenout nesmíme ani na názory z řad investorů a developerů, kteří mnohdy ještě nedokážou výhody modulární výstavby docenit, mají vůči ní předsudky nebo nezřídka o tomto typu výstavby nevědí nebo nemají dostatek informací. A právě tyto informace jim chce konference MODULÁRNÍ SVĚT 2019 zprostředkovat," říká k programu konference její programová ředitelka Libuše Kameníčková.

Na programu konference samozřejmě nebude chybět ani prezentace představující důvody založení i vize a směřování nově vzniklé Československé asociace modulární výstavby. Program doplní také pohledy investorů a developerů, kteří již s modulární výstavbou koketují, nebo dokonce ti, kteří ji ve svých projektech již využili.

"Rádi bychom, aby se co nejvíce firem, od architektů a projektantů, přes výrobce a jejich subdodavatele, až po developery a investory, zapojilo do aktivit nově vzniklé Československé asociace modulární výstavby," říká Martin Hart, předseda představenstva spolku csMODULAR a dále dodává: "Spolek Československé asociace modulární výstavby (csMODULAR) byl založen za účelem sdružování firem, společností a fyzických osob, které jsou svou činností zaměřeny na návrh, výrobu a montáž modulárních staveb nebo jsou s tímto oborem nějak spojeny, a to s cílem prosazovat společné zájmy a názory všech členů spolku. Účelem spolku je také popularizace modulárního stavebnictví, propagace, podpora, vzdělávání a jiné aktivity v oblasti návrhu, výroby a montáže modulárních staveb, a dalších aktivit s tím spojených." Mise csMODULAR úzce souvisí s okruhy činnosti spolku, jenž má csMODULAR ukotveny ve stanovách.

Mezi hlavní okruhy činností asociace patří trvale rozvíjet povědomí o modulární výstavbě, vytvářet metodiky a standardy potřebné pro praxi, spolupracovat s veřejnou správou při přípravě a zavádění potřebné legislativy a standardizace, popularizovat, vzdělávat a školit odbornou veřejnost, spolupracovat se středními, vysokými školami a dalšími odbornými organizacemi, spolupracovat s mezinárodními organizacemi a využívat získaných informací a zkušeností a přinášet nové trendy do ČR a SR.

"Vizí asociace csMODULAR je docílit toho, aby modulární výstavba byla všeobecně pozitivně vnímána, aby se podařilo vytvořit povědomí o modulární výstavbě jako nedílné součásti současného i budoucího stavitelství," říká architekt Petr Vaněk, toho času místopředseda představenstva csMODULAR a dále doplňuje, že: "důležité pro csMODULAR bude získat kredit a prosadit asociaci jako respektované profesní a odborné seskupení a vybudovat značku csMODULAR jako synonymum pro kvalitní modulární stavitelství tak, aby se csMODULAR stal plnohodnotným partnerem při vyjednávání se státní a veřejnou správou, a aby hájil zájmy svých členů i celého oboru modulárního stavitelství."

CO?

MODULÁRNÍ SVĚT 2019: BUDOUCNOST MODULÁRNÍ ARCHITEKTURY A STAVITELSTVÍ

KDY?

úterý 26. listopadu 2019 od 9:30 do 17:00

KDE?

Hotel Occidental, Na Strži 1660/32, 140 00 Praha, Česko

Program a on-line registrace na konferenci: http://bit.ly/csMODULAR

Více info o asociaci: http://www.csMODULAR.org

Kontakt:

Petr Vaněk

místopředseda představenstva spolku

Československá asociace modulární výstavby, z.s.

e-mail: vanek@csmodular.org

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď