FOR INTERIOR 2019 představí poctivé české řemeslo, umění Dálného východu i novinky a trendy pro bydlení

foto

Praha 8. října (PROTEXT) - Veletrh FOR INTERIOR už podvanácté představí novinky a trendy ze světa nábytku, interiérů a bytových doplňků. Ve dnech 10. až 13. října 2019 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA seznámí návštěvníky s pracemi čínských designérů a japonských nábytkářů, ale také s bohémským stylem bydlení a kvalitním českým řemeslem. V doprovodném programu zacílí na zdravé spaní nebo poradí, jak renovovat za rozumnou cenu. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Více než dvě stovky vystavovatelů ze sedmi států napříč zeměkoulí představí na ploše 13 500 čtverečních metrů své expozice, které jsou přehlídkou toho nejlepšího z bytového designu, nábytku a interiérů. Veletrh FOR INTERIOR po dvanácté a návštěvníkům opět nastíní směr, jak zvelebit a vyladit své domovy. V halách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA bude k vidění to nejlepší z domácí i zahraniční produkce.

Nahlédnutí do Boho stylu

Podzimní FOR INTERIOR se zahalí do Boho stylu. Na bohémský styl bydlení se mohou příchozí naladit v expozicích, ale i v kavárně Boho café, o kterou se zasadil tým designérů časopisu Nové proměny bydlení. Kavárna nabídne příjemné místo pro relaxaci a současně se stane centrem doprovodných programů. Budou se zde konat například workshopy makramé, přednášky o chytré domácnosti a další.

V rámci expozic návštěvníky jistě zaujmou i produkty japonských nábytkářů nebo čínských designérů. Čínský design sklízí v posledních letech pozitivní ohlasy od odborníků i zákazníků. K vidění budou na stánku ZHENG Store v Hale 4 mikrokrystalické dlažby s originálními vzory, netradiční koupelnové vybavení nebo ručně vyráběná umyvadla či masivní koupelnový nábytek v kombinaci s mramorem. Kromě čínského designu se ukáže i ručně vyráběný designový nábytek inspirovaný odkazem a filozofií George Nakashimy a japonskou estetikou wabi-sabi, který bude prezentován na stánku The kodama gang v Hale 3.

Zajímavou novinkou pro ty, kteří mají hodně práce na počítači a zároveň se chtějí hýbat, je řešení od firmy LJV TRONIC - kancl v pohybu, kterou návštěvníci najdou v Hale 4. Unikátní kolekci látek a křesel v ekologických potazích, které jsou vyrobeny z recyklovaných PET lahví, představí v Hale 2 společnost BS textil.

Vše pro dokonalý spánek

Kromě novinek veletrh přinese i hity posledních ročníků, jedním z nich je ZÓNA SPÁNKU. V této sekci bude nepřeberné množství sortimentu a značek zaměřených na spánek, ale také zde budou přítomni odborníci, kteří zájemcům poradí s výběrem. Pro všechny, kteří se o tématiku zdravého spaní zajímají intenzivněji, je připravena přednáška Jak zdravě spát a jak matrace může působit na lidské tělo? V rámci debaty vystoupí lékařská kapacita v oblasti ortopedie Petr Nepraš a spolu s ním i zástupce výrobce matrací František Hlaváč ze společnosti Magniflex. Účastníci přednášky se mimo jiné dozvědí, co se děje s tělem během spánku, jaká poloha škodí i jak si protahovat páteř, zatímco spíme.

Důležitý pro spokojený život je i dostatek volného času. Jak docílit toho, abychom času pro sebe samotné měli dost? Klíčový je správný time management. Jana Kočí z Pedagogické fakulty UK v Praze prozradí, jak na to, v rámci své přednášky "Time management aneb jak si zorganizovat práci a udělat čas sám na sebe" v pátek 11. října v 15 hodin.

Doprovodný program nabídne mnoho dalších workshopů, seminářů nebo přednášek. Nebude chybět například přednáška a autogramiáda designérky a specialistky na trendy Ivy Bastlové, která svou novou knihu zasvětila barvám v interiérech. Pravidelně mají návštěvníci veletrhu možnost také využít bezplatně poradenství interiérových architektů. Získají rady a tipy pro bydlení, můžou si přinést své plány a konzultovat v Hale 2 a v Hale 3.

Připravena je i návštěvnická soutěž s TVbydleni.cz. Tentokrát budeme soutěžit na instagramu o televizi Philips v hodnotě 20 000 Kč. Stačí ve dnech 10.-13. 10. 2019 přijít na veletrh a vyfotit cokoliv, co vás u vystavovatelů zaujalo nebo inspirovalo a přidat fotku na svůj Instagram do stories s označením profilu @tvbydleni.cz. Více na www.forinterior.cz.

Vstupenku se slevou lze stáhnout zde: http://forinterior.cz/sleva

ZÁKLADNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE PODZIMNÍHO VELETRHU FOR INTERIOR 2019:

Počet vystavovatelů: 205

Počet zahraničních vystavovatelů: 10

Počet států: 7

Čistá výstavní plocha (v m2): 6 550

Hrubá výstavní plocha (v m2): 13 500

Kontakt:

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s., bartova@abf.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď