Kdo už konečně zastaví exekuce dětí?

foto Lea a Laura Fernandesovy
Lea a Laura Fernandesovy

Hradec Králové 8. října (PROTEXT) - Včera 7. října v 10:00 došlo v ČR k dalšímu násilnému odebrání dětí a navrácení otci do zahraničí. K exekuci došlo ve škole bez přítomnosti matky za účasti komanda. Matka o dětech do této doby nic neví.

Lea a Laura F. byly odebrány na základě soudního nařízení, kdy otec po více jak dvou letech učinil kroky k návratu do Británie. Dětem otec působí životní trauma, děti s otcem být nechtějí. V jakém zájmu rozhodují české soudy? V zájmu dětí nebo plní pouze zákony? Proč psychologické posudky, krizová centra, školní zprávy nejsou brány v úvahu a vítězí právo cizinců před českými občany?

MS Brno zamítl návrh otce na výkon rozhodnutí z důvodu psychického stavu dětí, vzápětí však KS Brno tento rozsudek zrušil. Ptáme se, kde je zájem devítiletých dětí, proč nejsou vyslyšeny? Proč nikdo neřeší jejich potřeby a životní situaci? Kdo zastaví nelidské jednání exekutorů?

Lze soudní praxí, která byla v tomto případě aplikována, dosáhnout vůči všem zúčastněným, ale především vůči děvčatům zdravé spravedlnosti?

"Je velmi rizikové pro dcery, aby byly s otcem mimo kontrolovaný styk", to jsou slova dětského psychologa. Podle článku tři Úmluvy o právech dítěte "zájem dítěte musí být předním hlediskem při jakékoli činnosti týkající se dětí". Matka stále věří, že někdo už začne jednat ve prospěch českého občana.

Kontakt:

matka Jarmila Fernandes, tel.: 737352969, JUDr. Barbara Červenková, tel.: 603 886 879.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď